Facebook Google+ Twitter

Zaginiona Kasia Kobiela z Sieradza. Poszukiwania wciąż trwają

20-letniej Katarzyny Kobieli na Facebooku szuka już prawie 51 tysięcy internautów. Plakaty wiszą wszędzie: nie tylko w Sieradzu, ale też w innych miastach w Polsce. Wieszają je ludzie, którzy nawet nie znali dziewczyny. Dlaczego cała Polska szuka tylko Kasi?

O Kasi pisaliśmy już wcześniej, jednak od tego czasu pojawiły się nowe informacje.

Kasia zostawiła rodzicom w domu kartkę, że będzie nocować u koleżanki w Zduńskiej Woli. Okazało się jednak, że było to kłamstwo. Pojechała w zupełnie przeciwnym kierunku - do Wrocławia. Gdy jej brat zadzwonił do niej po godz. 17, znowu skłamała, że jest u koleżanki. Dlaczego? Nie wiadomo.

Następnego ranka, podczas nieobecności domowników, Kasia wróciła do domu. Zarejestrowała to kamera sąsiada. Dziewczyna weszła do klatki schodowej i wyszła z domu po dwóch godzinach. W środku przebrała się w tunikę w biało-szare pasy. Po raz ostatni widziano ją, jak skręciła koło pobliskiego skateparku. Tam ślad się urywa.

Od 26 czerwca nie pojawiły się żadne potwierdzone informacje o Kasi. 30 czerwca miała odebrać wyniki świadectwa maturalnego. Nie stawiła się.

W poszukiwania Kasi włączyło się tysiące internautów na facebooku. "Wydarzenie" w
portalu społecznościowym założył jej brat, Bartosz. Wysłał linka dwudziestu znajomym. Po kilku dniach Kasi szukało już prawie 51 tys. internautów.

Osoby, które nawet nie znały Kasi zaczęły tworzyć i wieszać plakaty w różnych miastach. Przetłumaczono je też na różne języki: angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, nawet arabski. Wiszą w wielu miastach w Polsce, a nawet zagranicą.

Pomimo zaangażowania tylu osób, dla policji poszukiwanie Kasi nie jest priorytetowe. Na pierwszym miejscu stoją dzieci, albo osoby starsze lub też niedorozwinięte. Dziewczyna - zdrowa, dorosła osoba, mogła z różnych powodów chcieć opuścić dom, nawet nie informując
nikogo z najbliższych. Takie sytuacje zdarzają się często.

Na facebooku Bartosz umieścił apel swoich rodziców: "Kasiu, wracaj do domu albo daj znać, że jesteś cała, zdrowa i nic Ci nie jest. Bardzo martwimy się o Ciebie. Wszystko na pewno się ułoży. Nie musisz się niczego obawiać. Kochamy Cię i bardzo tęsknimy za Tobą. Mama i Tata. Pamiętaj, zawsze możesz na nas liczyć".

Jeżeli widziałeś Kasię lub wiesz gdzie jest, skontaktuj się:
-z rodziną 798 798 722
-z policją 997 lub 112
-z fundacją ITAKA: 801 24 70 70.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Emilia
  • Emilia
  • 29.09.2011 21:10

Nie szuka się priorytetowo młodych kobiet? Moim zdaniem wszyscy powinni być traktowani tak samo!
Co za różnica że dorosła? Dla Jej rodziców jest nadal ich dzieckiem! A uważam, że tak naprawdę to młodych kobiet powinni najbardziej szukać, bo one są narażone na największe niebezpieczeństwa, wiadomo jakie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
m
  • m
  • 13.07.2011 21:10

autorko,jesteś kompletnie niedoinformowana,już lepiej nic nie pisz,,bo to o czym tu pisze wiedziało pól Polski w pierwszym dniu zaginięcia,jeszcze tylko napisz,ze policja nic nie robi i komplet

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.