Facebook Google+ Twitter

"Zaginione Wrota" Orsona Scotta Carda. Recenzja książki

"Zaginione Wrota" Orsona Scotta Carda to powieść niedokończona. Dopracowana, ale niedokończona, ponieważ koniec pierwszej części to tak naprawdę dopiero początek wspaniałej przygody!

 / Fot. wydawnictwo prószyński i s-kaOrson Scott Card należy grona moich ulubionych autorów zagranicznych. Lekkość pióra, jaką prezentuje, sprawia, że jego książki czyta się dosłownie jednym tchem. I nawet, jeśli pomysł czasami nieco szwankuje, to powieść się po prostu "pochłania" - gładko, szybko i przyjemnie; a przy tym, pod przykrywką łatwej literatury Card przemyca wartości moralne oraz filozoficzne przemyślenia.

Jest to powieść młodzieżowa, przeznaczona raczej dla młodszego odbiorcy, gdyż starszych czytelników może razić infantylizm, choć jestem przekonany, że i u nich opowieść spotka się z pozytywną opinią.

Od strony technicznej wydanie prezentuje się ładnie, a duże litery sprawiają, że czyta się przyjemnie. Pewnym zgrzytem natomiast jest okładka, bo choć całkiem dobra, to za bardzo przypomina "Tropiciela" i można odnieść mylne wrażenie, że to dwie części tego samego cyklu (zresztą na to właśnie się nabrałem, sięgając po "Zaginione Wrota"). Szybko jednak przekonałem się o swoim błędzie i równie szybko zdecydowałem się na zakup.

Według opisu na okładce, to pierwsza część nowej serii młodzieżowej autora. Serii niezwykłej, należy dodać. W powieść bowiem występuje cały panteon bogów przeróżnych kultur i religii i wszyscy wymieszani razem zostali zamknięci na Ziemi, gdzie ich moc osłabła. Teraz nazywają się magami i mieszkają w osadach z daleka od skupisk ludzkich. Magowie podzielili się na rody, żyjące ze sobą we względnym pokoju. Zawieszenie broni jest jednak tylko pozorne, gdyż każdy z rodów tylko czeka na najdrobniejszą możliwość zdominowania innych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.