Facebook Google+ Twitter

Zaginiony boeing 777 czy szczątki kontenerów? Co namierzyli Australijczycy?

- Dwa obiekty, które mogą być szczątkami zaginionego samolotu malezyjskich linii lotniczych, zlokalizowano w południowej części Oceanu Indyjskiego, około 2600 km na południowy zachód od australijskiego miasta Perth – poinformował premier Australii.

 / Fot. PAP/EPAPremier Australii Tony Abbott, powiedział mediom, że australijskie morskie służby ratunkowe zauważyły na zdjęciach satelitarnych dwa obiekty, które mogą być szczątkami zaginionego 8 marca samolotu Boeing 777, należącego do malezyjskich linii lotniczych. Unoszą się na Oceanie Indyjskim, około 2600 km na południowy zachód od Perth.

Na miejsce wysłano samoloty oraz okręty, ale ze względu na złą widoczność akcja poszukiwawcza może być utrudniona.

Jak podaje polskieradio.pl, eksperci z Australijskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA) zastrzegają, że zdjęcia satelitarne obiektów są niewyraźne. Wiadomo, że są one dużych rozmiarów: jeden ma ok. 24 metrów długości, drugi jest mniejszy. John Young z departamentu zarządzania kryzysowego AMSA uprzedził, że odkryte obiekty mogą okazać się np. szczątkami kontenerów, które często spadają z pokładów frachtowców pływających na tej trasie.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie, lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, zniknął z radarów 8 marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.