Facebook Google+ Twitter

„Zaginiony rytm” tematem tegorocznego Brave Festival

Znamy już termin i temat przewodni 9. edycji BRAVE FESTIVAL – festiwalu przeciw wypędzeniom z kultury. W tym roku odbędzie się on w dniach 7-12 lipca 2013 pod hasłem „Zaginiony Rytm”. Po raz pierwszy twarzą festiwalu nie będzie kobieta.

 / Fot. Brave FestivalTegoroczna edycja Brave Festival wprowadzi widzów w tradycje muzyczne z całego świata, stanowiące spoiwo pomiędzy środowiskiem zewnętrznym człowieka i jego niewidzialnym światem duchowym. Tytułowy „Zaginiony Rytm” przedstawiony zostanie publiczności festiwalu na przykładzie szeregu mało znanych gatunków muzycznych oraz technik wokalnych. Poznamy między innymi szamańską muzykę z Korei Południowej, tradycyjne pieśni plemienia Xhosa pochodzącego z Republiki Południowej Afryki, dźwięki tradycyjnych bębnów królewskich z Burundi i pieśni berberyjskich kobiet z Maroka.

– W tym roku chcemy skupić się na zaprezentowaniu tradycji muzycznych wybranych społeczności, które w wyniku izolacji od świata zewnętrznego i nieuczestniczenia we współczesnych globalnych napięciach, miały szansę wypracować, a następnie zachować unikalne i tylko im właściwe rytmy. Mam na myśli rytmy, które najpełniej określają ich związek ze środowiskiem i ze światem, z którego pochodzą. Wychodząc z założenia, że przedstawiciele społeczności tradycyjnych zachowali wiele narzędzi obcowania z „niewidzialnym światem”, a zarazem żywiąc przekonanie, że to czego nie widzimy gołym okiem jest bogatsze od tego, co widzimy, chcę zaprezentować gościom festiwalowym świat ukryty w pieśniach, śpiewach, modlitwach i, co najważniejsze – w ich unikalnym muzycznym rytmie – mówi Grzegorz Bral, dyrektor Brave Festival.

Merytorycznym uzupełnieniem projektów prezentowanych podczas głównego nurtu festiwalu będzie cykl spotkań BRAVE MEETINGS, podczas których artyści będą mieli okazję opowiedzieć publiczności o swojej kulturze i jej społeczno-politycznym podłożu. W ramach BRAVE FESTIVAL odbędzie się również 8. PRZEGLĄD FILMOWY prezentujący między innymi pierwszy w Polsce cykl filmów poświęconych Kambodży oraz 4. edycja międzynarodowego programu edukacyjnego BRAVE KIDS, podczas którego dzieci pochodzące z różnych części świata, między innymi z
z Chin, Zimbabwe, Ugandy, Tanzanii czy Brazylii wezmą udział we wspólnych warsztatach artystycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.