Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31871 miejsce

"Zaginiony Symbol" Dana Browna

"W 1991 roku w sejfie dyrektora CIA umieszczono dokument, który spoczywa tam bezpiecznie do dziś. Tajemniczy tekst zawiera wzmianki o pradawnym portalu i nieznanym miejscu znajdującym się pod ziemią."

Okładka książki / Fot. Wydawnictwo Albatros27 stycznia 2010 roku nastąpiła długo wyczekiwana przez fanów powieści Dana Browna premiera jego najnowszej książki "Zaginiony Symbol". Czytelnicy czekali na nią aż sześć lat. Podczas premiery w Stanach Zjednoczonych powieść rozeszła się w liczbie dwóch milionów egzemplarzy już pierwszego tygodnia. Książka otoczona była niezwykła ochroną. Egzemplarze z pierwszej partii dostarczonej do księgarń w USA trzymane były pod kluczem i pilnowane przez specjalną ochronę.

Głównym bohaterem jest historyk, badacz symboli oraz autor wielu książek m.in. książki poświęconej Kościołowi i świętej kobiecości Robert Langdon. Wkracza on w świat sekretów masońskiego Waszyngtonu oraz zaginionej ezoterycznej mądrości.

Akcja powieści rozpoczyna się od nagłego i niespodziewanego wezwania Roberta Langdona do Waszyngtonu. Odbywa się to na prośbę wieloletniego przyjaciela i mentora Roberta - Petera Solomona, który jest prominentnym członkiem loży masońskiej. Langdon proszony jest o wygłoszenie odczytu w Kapitolu. Po dotarciu na wyznaczone miejsce okazuję się, że zaproszenie okazało się mistyfikacją i starannie przygotowaną pułapką. W samym środku historycznej Rotundy ktoś umieścił odciętą dłoń Petera z wytatuowanymi na niej symbolami oraz masońskim pierścieniem. Jest to mistyczne zaproszenie do zaginionego świata, który skrywa ogromną tajemną wiedzę. By móc uratować swego przyjaciela, Robert Langdon musi przyjąć owe zaproszenie i tym samym odnaleźć starożytny portal położony na terenie Waszyngtonu. Na odkrycie całej tajemnicy naukowiec ma tylko 12 godzin, w przeciwnym wypadku jego mentor zginie.

Robert rozpoczyna szaleńczy wyścig z czasem. Podąża w kierunku jaki wyznaczają mu zaszyfrowane wskazówki, między innymi przesłanie ukryte w kwadratach magicznych, w Melancholii Alberchta Durera, słynnej rzeźbie Kryptos, która zdobi siedzibę CIA, oraz na gigantycznym białym obelisku, który upamiętnia prezydenturę George'a Waszyngtona. Langdon udaję się do tajemnych komnat i świątyń znajdujących się pod stolicą Stanów Zjednoczonych jak również do miejsc, które skrywają prastare sekrety loży masońskiej i tajemnice, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Powieść ta jak i reszta książek Dana Browna jest godna polecenia nie tylko fanom pisarza lecz również czytelnikom sięgającym po raz pierwszy do tego typu literatury. Mimo jej pokaźnych rozmiarów, książkę czyta się z ogromnym zaciekawieniem i pochłania się ją dosłownie jednym tchem. Idealna lektura na zimowe wieczory, która sprawi, że każda nowo napotkana rzecz stanie się dla nas niewyobrażalną i zadziwiającą tajemnicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wczoraj zakupiłem tą książkę i zacząłem czytać, a jestem chory więc mam sporo czasu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.