Facebook Google+ Twitter

"Zagłada polskich elit" w Olsztynie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 22:34

W olsztyńskiej delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej otwarto wystawę "Zagłada polskich elit, akcja AB - Katyń". Przedstawia ona dokumenty i zdjęcia ukazujące zbrodnie popełnione podczas II wojny światowej przez dwóch okupantów: niemieckiego i radzieckiego.

Wystawa pokazuje, że w tym samym czasie obydwaj okupanci przeprowadzili dużą akcję eliminacji elit społecznych II Rzeczpospolitej.

Organizatorka wystawy Renata Gieszczyńska przypomina, że pakt Ribbentrop - Mołotow również zakładał unicestwienie państwa polskiego.

Jednym z zamordowanych w Katyniu polskich oficerów był ojciec Mirosławy Aleksandrowicz, przewodniczącej Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Olsztynie. Podkreśliła ona, że przez dziesięciolecia prawda o Katyniu była ukrywana i zafałszowywana. Dlatego takie ekspozycje są bardzo ważne dla młodego pokolenia.

Zdaniem Aleksandrowicz należy także wykorzystać to, że jeszcze żyją świadkowie tamtych zdarzeń, bo dzięki ich wspomnieniom łatwiej można upowszechniać prawdę o Katyniu.

Wystawę "Zagłada polskich elit, akcja AB - Katyń" będzie można zwiedzać w Olsztynie do 13 lutego. Później, do końca marca, będzie prezentowana w innych miastach Warmii i Mazur.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.