Facebook Google+ Twitter

Zagłębie Lubin w Łodzi

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-09 17:14

Dziś o godzinie 18 ŁKS zmierzy się z klubem z Lubina.

Zagłębie może okazać się najtrudniejszym dotychczasowym rywalem piłkarzy ŁKS. - To taki zespół, jak ze Wschodu - mówi drugi trener ŁKS Juliusz Kruszankin. - Mało atrakcyjny dla kibiców, ale trudny do pokonania.

Pierwszy trener ŁKS - u, trener Marek Chojnacki ma niewątpliwy komfort. Dwaj chorzy ostatnio zawodnicy, Mariusz Magiera i Tomasz Hajto są już w pełni sił. Zabraknie jedynie Sebastiana Kęski, który zachorował na grypę. Pomocnik ŁKS i tak jednak w ostatnim czasie był tylko rezerwowym. – Mecz może być bardzo ciekawy, bo obie drużyny w ostatnim czasie były w bardzo dobrej dyspozycji – uwaźa Chojnacki. – Mam nadzieję, że dwutygodniowa przerwa nie wpłynęła źle na formę graczy.

Zdaniem Chojnackiego Zagłębie to bardzo niewygodny przeciwnik. – Trudno w tej drużynie doszukać się słabych punktów – mówi. – Jest silny bramkarz, solidni obrońcy, silna druga linia i nieobliczalny Michał Chałbiński w ataku. Chojnacki zapowiedział, że po dwóch kolejnych zwycięstwach raczej nie przewiduje większych zmian w składzie. Naszym zdaniem szkoleniowiec nie powinien zmieniać ani jednego zawodnika, bo nie ma ku temu argumentów. W ataku zagra Ensar Arifović, który jest lepszym piłkarzem od Grzegorza Kmiecika, a na lewej obronie powinien wystąpić Arkadiusz Mysona, który w ostatnich meczach spisuje się znakomicie.

W obozie Zagłębia panuje optymizm. Do zdrowia wrócili Manuel Arboleda i Chałbiński, którzy doznali drobnych urazów dwa tygodnie temu w meczu z BOT GKS Bełchatów. Do zespołu z nieudanych saksów w Turcji wrócił Maciej Iwański. Z powrotu rozgrywającego zadowoleni są piłkarze z Lubina. - To bardzo dobry zawodnik, jest dla nas dużym wzmocnieniem - mówi bramkarz Mariusz Liberda. Golkiper zapowiada, że on i jego koledzy chcą przełamać złą passę nieudanych meczów wyjazdowych. - W tym sezonie jeszcze nie zwyciężyliśmy na wyjeździe, liczymy więc na wygraną. Nie będzie łatwo, bo ŁKS jest na fali, ale zakładamy, że przywieziemy z Łodzi jakąś zdobycz punktową - deklaruje Liberda.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Marek Mikołajewski z Ciechanowa. W tym sezonie nie prowadził jeszcze meczu ŁKS ani Zagłębia.
Paweł Hochstim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.