Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27186 miejsce

Zagłodzili dziecko, bo opiekowali się wirtualnym potomkiem

Para z Korei Południowej, zamiast zajmować się swoim żywym 3-miesięcznym dzieckiem to opiekowała się wirtualnym potomkiem w internecie. W rezultacie prawidziwy noworodek umarł z głodu.

http://www.youtube.com/watch?v=fEkqBPdcCNE / Fot. fot. screenMiejscowa policja podała, że rodzice karmili swoje dziecko tylko raz dziennie, w 12-godzinnych odstępach. Sekcja zwłok jednoznacznie wykazała - noworodek zmarł z niedożywienia. Dziecko zmarło prawdopodobnie pięć tygodni temu. 41-letni mężczyzna i 25-letnia kobieta, zostali aresztowani pięć miesięcy po tym, jak zgłosili śmierć swojego dziecka. Zostali zatrzymani w mieście Suweon, na południe od Seulu, na początku tego tygodnia. Stracili ochotę do rzeczywistego życia, kiedy zwolniono ich z pracy - powiedział mediom Chung Jin-won, oficer policji z Suwon.

http://www.youtube.com/watch?v=xkGYmdihhWk / Fot. fot. screenZamiast zajmować się swoim noworodkiem, para przez cały czas przesiadywała przed komputerem nad grą internetową Prius Online. Jest to gra 3D typu MMORPG (rodzaj gier komputerowych RPG, w których duża liczba graczy może grać ze sobą w wirtualnym świecie) bardzo popularną w Japonii i Korei Południowej. Rozwijali w niej stworzoną przez siebie postać o imieniu Anima. Niestety, wirtualna córka stała się ważniejsza niż prawdziwy syn.

Korea Południowa dysponuje najbardziej powszechnym szerokopasmowym dostępem do internetu na jednego mieszkańca. W całym kraju prędkość sieci wynosi 100 Mbps ale jest stopniowo aktualizowany by w 2012 r. osiągać do 1Gbps. Prowadzone przez rząd badania pokazały, że ponad 30 procent obywateli kraju jest na granicy uzależnienia od internetu.

Źródło: CNN.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Paulina
  • Paulina
  • 05.03.2012 10:21

To jest tak samo jak z ta Madzią z sosnowca niektórzy ludzie tacy sadyści co oni wszyscy nie powinni mieć dzieci po co im jak wolą wirtualne masakra ?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gabriela Kubiak
  • Gabriela Kubiak
  • 29.09.2010 15:31

Masakra.Co to za rodzice.Żal mi tego dziecka,że natrafiło na takich rodziców,no i przez to jeszcze zginęło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poza tym, wracając do punktu pierwszego, skoro był to potomek wirtualny, to wiadomo, że w internecie. A co do treści - bez słów. :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tak trochę ze strony technicznej:
*"Para z Korei Południowej, zamiast zajmować się swoim żywym 3-miesięcznym dzieckiem to opiekowała się wirtualnym potomkiem w internecie" --> Para z Korei Południowej, zamiast zajmować się swoim żywym 3-miesięcznym dzieckiem, opiekowała się wirtualnym potomkiem w internecie.
* Skoro dziecko miało 3 miesiące, to nie było już noworodkiem. Noworodkiem jest dziecko do 4-6 tygodnia życia.
* "Jest to gra 3D typu MMORPG bardzo popularną w Japonii i Korei Południowej" --> bardzo popularna
* "W całym kraju prędkość sieci wynosi 100 Mbps ale jest stopniowo aktualizowany" --> aktualizowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przerażające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.