Facebook Google+ Twitter

Zagłosuj na Idę. Film Pawlikowskiego ma szansę na laur Europejskich Nagród Filmowych

Tylko do 31 października można głosować na film "Ida" na stronie Europejskich Nagród Filmowych. Obraz Pawła Pawlikowskiego znalazł się obok pięciu innych produkcji. Walczą one o People's Choice Award, czyli nagrodę publiczności.

 / Fot. materiały prasoweGłosować na "Idę" można na stronie Europejskich Nagród Filmowych. Oprócz filmu Pawła Pawlikowskiego wśród kandydatów do People's Choice Award znajdują się: "Nimfomanka" Larsa von Triera, "Piękna i bestia" Christophe'a Gansa, "Tajemnica Filomeny" Stephena Frearsa, "Dwa dni, jedna noc" Jean-Pierre'a i Luca Dardenne oraz obraz "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" Feliksa Hangrena.

Biorący udział w głosowaniu mogą wygrać wyjazd na galę Europejskich Nagród Filmowych. Odbędzie się ona 13 grudnia w Rydze.

Czytaj także: Odtwórczyni Wandy Gruz w "Idzie" Pawlikowskiego Agata Kulesza powalczy o Oscara


"Ida" to film o młodej zakonnicy, która tuż przed ślubami zostaje wysłana przez swoją przełożoną do ciotki, by z nią odkryć trudną przeszłość. W roli tytułowej pojawiła się Agata Trzebuchowska. Na ekranie możemy zobaczyć również Agatę Kuleszę i Dawida Ogrodnika. Film Pawła Pawlikowskiego zdobył wiele nagród. Między innymi Złotą Żabę na Camerimage, dziewięć Złotych Lwów w Gdyni. Powalczy też o Oscara.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.