Facebook Google+ Twitter

Zagłosuj na „Klasę ze Snów” - rusza Plebiscyt Internetowy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-14 13:44

Już dziś można zagłosować na jedną z dwudziestu najlepszych prac plastycznych z całej Polski, wyłonionych w ogólnopolskim konkursie „Klasa ze Snów – Wyprawa na Marsa”.

Do 29 lutego na stronie www.klasazesnow.pl potrwa Plebiscyt Internetowy, w którym Internauci wybiorą najlepszą wizję klasy na Marsie.

Metaloplastyka, wyszywanka, malowanie woskiem na płótnie i grafika komputerowa to tylko kilka z technik plastycznych wykorzystanych przez autorów prac w tegorocznej - V edycji konkursu.

– W tym roku obrady jury były wyjątkowo trudne. Do konkursu przystąpiła rekordowa liczba szkół. Kilka tysięcy dzieci z blisko siedmiuset placówek zaangażowało się w stworzenie prac, spośród których mogliśmy wybrać tylko 20 najlepszych.– mówi Robert Pusz z portalu www.multimediawszkole.pl – organizatora konkursu. – Podjęcie ostatecznej decyzji zajęło nam kilka dni. Otrzymaliśmy fantastyczne prace plastyczne od uczniów w różnym wieku zarówno z dużych miast, jak i z maleńkich miejscowości. Według ich wizji nauka na Marsie będzie łatwa i przyjemna. W pracach uczniów sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt, książki po otwarciu wizualizują wiedzę, a matematykę można przyswoić w bardzo przyjemny sposób – zjadając słodkie ciasteczko z zakodowanymi wzorami.

Do stworzenia prac uczniowie użyli wielu niekonwencjonalnych materiałów – soli morskiej do kąpieli, artykułów spożywczych, gipsu, piłek, a nawet akwarium.
Oprócz prac tradycyjnych pojawiły się także m.in. świecące makiety, rzeźby i trójwymiarowe witraże.

Plebiscyt Internetowy potrwa do końca lutego. Nagrodę Publiczności - projektor bezlampowy Casio (XJ-M140) i wizualizer AVer (CP355) o łącznej wartości 8 tyś. zł - otrzyma szkoła, której praca zdobędzie najwięcej głosów. Wyniki Plebiscytu oraz zdobywców I, II i III nagrody
poznamy już w marcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.