Facebook Google+ Twitter

Zagłosuj na projekty młodych programistów

Młodzi programiści z całej Polski wzięli udział w konkursie Fundacji Media 3.0 na najlepszy projekt programistyczny. Ideą konkursu jest promowanie partycypacji młodych ludzi w życiu społecznym.

 / Fot. Fundacja Media 3.0Konkurs jest częścią projektu „Akademia 3.0 – apki.org” realizowanego przez Fundację Media 3.0. W ramach projektu uczniowie 16 szkół z całej Polski brali udział w lab-ach programistycznych. Uczyli się najnowocześniejszych języków programowania, takich jak JavaScript, Ruby, Python i C#. Finałowym elementem zajęć z wykorzystaniem platformy www.apki.org jest konkurs na najlepszy projekt programistyczny. Prace trzyosobowych drużyn będą teraz oceniane przez internautów i Kapitulę Konkursu. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny są wysokiej jakości tablety oraz dodatkowe wsparcie mentorów na rozwijanie aplikacji.

- Projekty mają w swoim założeniu spełniać cele społeczne. Większość pomysłów uczniów dotyczy działań w obszarze edukacji. Bardzo zaskoczył nas wysoki poziom przygotowanych przez uczestników konkursu prac, co świadczy o tym, że naprawdę uczniowie polskich szkół mają duży potencjał w tym obszarze. Bardzo nas to cieszy, zwłaszcza, biorąc pod uwagę fakt, że programiści to jedni z najbardziej poszukiwanych przez rynek pracy specjalistów – mówi Bazyli Kowalski, koordynator projektu „Akademia 3.0 – apki.org”.

Głosowanie internautów potrwa do 9 grudnia do północy. Głosować można pod adresem http://apki.org/projects/contest_projects. Ogłoszenie wyników zostanie opublikowane na platformie www.apki.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.