Facebook Google+ Twitter

Zagłosuj na swojego wychowawcę!

Konkurs na najlepszego wychowawcę trwa. Do 20 marca można zgłaszać kandydatów do pierwszego ogólnopolskiego konkursu, który wyłoni 16 najlepszych wychowawców z całego kraju.

Konkurs odbywa się w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy”. Wziąć w nim udział mogą wszystkie szkoły, również te, które nie uczestniczą w programie. Celem konkursu jest podkreślenie roli wychowawczej jaką pełnią nauczyciele. Zwycięzcy otrzymają nagrody na łączną kwotę 24 000 zł, które mają zostać przeznaczone na realizację pomysłów wychowawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą uczniowie, rodzice i uczestnicy społeczności lokalnych, którzy na co dzień współpracują ze szkołami. Zgłoszeni do konkursu nauczyciele muszą obecnie pracować jako wychowawcy. Pierwszy etap głosowania potrwa do 20 marca.

Aby zgłosić do konkursu wybranego wychowawcę, należy wejść na stronę internetową programu "Szkoła bez przemocy" i w zakładce "konkurs na wychowawcę" wypełnić formularz zgłoszeniowy odpowiednio motywując i uzasadniając swój wybór. Jedna osoba może głosować tylko raz.

Drugi etap konkursu rozpocznie się 25 marca. W oparciu o wyniki głosowania grupa ekspertów wybierze z każdego województwa dziesięciu finalistów. Dzienniki regionalne prowadzące program „Szkoła bez przemocy”, będą zamieszczać ich imiona i nazwiska na kuponach konkursowych. Kupony będzie można przesyłać do 30 kwietnia na adres redakcji jednego z dzienników. Na ich podstawie zostanie wyłonionych 16 zwycięzców.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 maja 2009 roku. Gala wręczenia nagród odbędzie się w
Belwederze 5 czerwca. Patronat nad konkursem objął prezydent Lech Kaczyński i to prawdopodobnie on wręczy nagrody najlepszym wychowawcom.

Program społeczny „Szkoła bez przemocy” zainicjowały wiosną 2006 dwie grupy wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej. Jego celem jest zwiększenie świadomości problemu, zmiana postaw wobec przemocy i agresji oraz dostarczenie szkołom wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zapobiegałyby temu zjawisku.

Lista dzienników regionalnych, które prowadzą konkurs na najlepszego wychowawcę:

Express Ilustrowany
Polska Dziennik Bałtycki
Polska Dziennik Łódzki
Polska Dziennik Zachodni
Polska Gazeta Krakowska
Polska Gazeta Wrocławska
Polska Głos Wielkopolski
Polska Metropolia Warszawska
Głos Dziennik Pomorza
Gazeta Lubuska
Nowa Trybuna Opolska
Gazeta Olsztyńska
Gazeta Pomorska
Echo Dnia
Nowiny
Tygodnik Ostrołęcki
Dziennik Wschodni
Gazeta Współczesna
Kurier Poranny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A to było link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.