Facebook Google+ Twitter

Żaglowiec Fryderyk Chopin czeka na załogę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-23 17:00

„Chopin. Polska. The Course" - pod takim hasłem odbędzie się rejs żaglowcem S/Y Fryderyk Chopin. Polska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs, w którym nagrodą jest udział w rejsie w charakterze członka załogi.

s/y Fryderyk Chopin / Fot. I.Malinowska„Hej! Wilki morskie, gdzieście się podzieli, gdy pierwsza syrena parowca zawyła wyście swe żagle zwinęli…" - to fragment tekstu jednej z szant, które najpiękniej brzmią na decku. W czerwcu żaglowiec Fryderyk Chopin wyruszy w rejs po europejskich portach. Odwiedzi Niemcy, Szwecję, Danię, Holandię, Belgię, Francję i Wielka Brytanię.

Polska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs, w którym nagrodą jest udział w rejsie w charakterze członka załogi. Jest on skierowany do studentów polskich uczelni o profilu turystyczno-hotelarskim. Rejs ten ma być elementem kampanii promocyjnej realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem".

Uczestnicy muszą mieć wiedzę geograficzno-krajoznawczą o Polsce, znać fakty z życia i twórczości Fryderyka Chopina, posługiwać się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym (mile widziane szwedzki, niemiecki, francuski), mieć zaświadczenie od lekarza o dobrym stanie zdrowia oraz przedstawić prezentację uzasadniającą chęć udziału w rejsie (na CD lub DVD).

Rejs żaglowca odbywać się będzie w terminie 12.06-18.09.2010 r.
Zgłoszenia kandydatów od Rektoratów Uczelni są przyjmowane do 31.03.2010 r.

Więcej informacji na stronie pot.gov.pl.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.03.2010 20:35

Może to być super prezentacja i co ciekawe, znając Twoje zamiłowanie do żeglarstwa będzie to żaglowiec w pełnej gali :) Czekam na relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.03.2010 08:28

Jeśli mi się uda,to 14 czerwca o godzinie 9 będę na Wałach Chrobrego , tam Chopin podniesie kotwice i ruszy w pierwszy etap rejsu do Ystad.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.03.2010 22:08

Inko, mam nadzieję, że relacja z rozstrzygniętego konkursu znajdzie się tu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.03.2010 21:44

Teraz zaczynam rozumieć, jak to bywa w małych portach, gdzie każdy sobie rzepkę skrobie... To po co utrzymywać bosmanaty, skoro nie spełniają swojej roli... Miałem okazje widzieć w małych portach wieżyczki przy wejściu do portu,ale tam oznak życia nie było widać a wygląd dobitnie świadczył o tym, że co najmniej od roku tam nikt nie zaglądał... Kutry i żaglówki pływały sobie w tę i tamtą stronę nikt ich nie zatrzymywał, czasami się powyzywali jak ktoś wszedł na kolizyjny. Ładny bałaganik.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.03.2010 21:35

Niedopuszczalne jest wychodzenie łodzi w morze, gdy prognoza pogody przewiduje przekroczenie dopuszczalnej siły wiatru dla danego typu jednostki. Wyjście z portu powinno być zgłaszane w kapitanacie lub bosmanacie . Jednak prawo sobie a życie sobie , często sie zdarza ze łodzie w rybackich wiosek którym daleko do portu wychodzą w morze na połowy .Małe łodzie nie mogą wypłynąć dalej niz 6 mil od brzegu . Łódź która zatonęła przy Jastarni zatonęła 100 metrów od brzegu .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.03.2010 21:26

Mam rozumieć, że poza informacją o akwenach niedostępnych dla kutrów i statków decyzję o wypłynięciu w morze podejmuje załoga statku lub kutra, czy innej łajby? Kapitanat, bosmanat umywają od tego ręce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.03.2010 21:21

Prognozy pogody są podawane ale decyzję o wyjściu w morze podejmują sami rybacy .Dokładnie nie wiadomo z jakiego portu łódź wypłynęła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.03.2010 21:11

Słyszałem o tym w TV ale nie wiem jak siema sprawa pod względem technicznym, czy kapitanat, lub bosmanat portu nie ostrzegają o zbliżającym się sztormie? "Siódemka" to nie taki sobie zefirek, który ledwie wodę pomarszczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.03.2010 21:06

Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo żałuje ,że nie jestem w wieku "studenckim" , nic by mnie nie zatrzymało. A może się zablindować gdzieś pod pokładem ? Na pełnym morzu przecież nie wyrzucą mnie za burtę?! A co do sztormu , dziś opodal Jastarni utonęło dwóch rybaków , wyszli w morze przy 7 B.