Facebook Google+ Twitter

Zagotował się Ratusz - protest nauczycieli w Kaliszu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-25 12:58

Kilkaset osób zgromadziło się dziś pod kaliskim ratuszem, by zamanifestować swoją niechęć do prywatyzacji kaliskich przedszkoli. Pikietujący wtargnęli do ratusza i przyparli przedstawicieli władz miasta do muru.

Prezydent rozumie obawy protestujących, ale w prywatyzacji widzi szanse na uratowanie wszystkich placówek.

Powoli przed godziną 15 przed kaliskim ratuszem gromadzili się nauczyciele, dzieci oraz ich rodzice, aby sprzeciwić się projektowi uchwały intencyjnej w sprawie przekształcenia przedszkoli publicznych w prywatne. 2 lutego ma być przyjęta uchwała Rady Miejskiej w tej sprawie.

Nauczyciele przynieśli ze sobą transparenty i w dźwięku syren zaczęli swoją akcję protestacyjną. Do protestujących dołączyli również przedstawiciele opozycji z SLD, Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej oraz rodzice i dziadkowie dzieci, uczęszczających do kaliskich przedszkoli.

Protestujący krzyczeli przez megafon, skandowali hasła i nawoływali prezydenta. W obronie pracowników przeszkoli stanął między innymi Jacek Michalski, prezes kaliskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Pikietujący żądali, by prezydent do nich wyszedł i wysłuchał ich racji. Gdy wołania tłumu nie przyniosły pożądanego skutku, około godziny 15.30 wszyscy protestujący wtargnęli do gmachu Ratusza, żądając rozmowy z prezydentem.

Kiedy dotarli pod Kancelarię, ten nie chciał do nich wyjść, tylko ustami swojego przedstawiciela zaproponował przyjęcie 10-osobowej delegacji. Protestujący odrzucili tę propozycję. Poparli stwierdzenie jednego z manifestantów, który powiedział, że „w wyborach wszyscy głosowali na prezydenta, a nie tylko kilkunastoosobowa delegacja”. W końcu władze miasta zdecydowały się otworzyć Salę Recepcyjną, do której wpuszczono zniecierpliwionych ludzi. Na sali, oprócz prezydenta Janusza Pęcherza, pojawili się również wiceprezydent Dariusz Grodziński oraz przewodniczący RM Grzegorz Sapiński. Rozpoczęła się ostra dyskusja.
(Robert Ocetkiewicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.