Facebook Google+ Twitter

Zagraj na festiwalu Muzyczna Jesień w Grodkowie

Jeszcze tylko do poniedziałku 30 września można zgłosić swój zespół, który chce wystąpić podczas tegorocznych Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych Muzyczna Jesień w Grodkowie.

Muzyczna Jesień 2012 w Grodkowie / Fot. Fot. Damian Kapinos - Na festiwal zapraszamy wszystkie zespoły grające: rock, blues, reggae, jazz i folk. Czekamy na zgłoszenia od kapel z całego kraju, ale i także z zagranicy, które chcą wystąpić podczas tegorocznej Muzycznej Jesieni. Do tej pory otrzymaliśmy ponad 40 zgłoszeń, czekamy na więcej - mówi Monika Jagusz, instruktor ds. muzycznych w grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji.

W ubiegłym roku w eliminacjach brało udział aż 105 zespołów, w tym trzy z zagranicy. Wówczas festiwal wygrał zespół The Floorators z Świdnicy, który zachwycił jury i publiczność ciężkim rockowym brzmieniem. W tym roku zapowiada się podobnie, ale nie brakuje też nowości.W ubiegłym roku w eliminacjach brało udział aż 105 zespołów, w tym trzy z zagranicy. Wówczas festiwal wygrał zespół The Floorators z Świdnicy, który zachwycił jury i publiczność ciężkim rockowym brzmieniem. W tym roku zapowiada się podobnie, ale nie brakuje też nowości.

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych zmieniła się formuła eliminacji. Dotychczas tylko jury wybierało kilkanaście kapel, które zagrały na festiwalu. Teraz głos decydujący będzie miała także publiczność.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury zakwalifikuje 40 zespołów, z czego wybierze 15 półfinalistów. Natomiast 7 października na facebooku rozpocznie się głosowanie internautów, którzy wybiorą 10 półfinalistów spośród kolejnych 25 zespołów.

Zgłoszenia zespołów można przesyłać drogą poczty elektronicznej lub tradycyjnym listem do dnia 30 września br. Adres poczty elektronicznej: kontaktokir@interia.pl Więcej szczegółów eliminacji znajdziecie na stronie – www.okir.pl

Amatorskie zespoły, które zostaną zakwalifikowane do festiwalu przez dwa dni będę prezentować się przed jury i publicznością zgromadzoną w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Każdy z nich będzie miał pół godziny na montaż, występ i demontaż na scenie. Laureatów przeglądu poznamy w niedzielę, którzy otrzymają statuetki oraz nagrody pieniężne i rzeczowe.

Muzyczna Jesień to znana i bardzo dobrze wypracowana marka w całym kraju. Zarówno wśród zespołów, które chcą zaistnieć na polskiej scenie muzycznej, jak i za sprawą gwiazd debiutujących w poprzednich latach na grodkowskim festiwalu oraz zasiadających w jury. Pierwszy festiwal odbył się w 1970 roku, a debiutowały na nim takie gwiazdy, jak m.in.: Paweł Kukiz, Lady Pank, TSA, Kamil Bednarek, Ewelina Lisowska oraz zespoły Elżbiety Zapendowskiej. Z kolei w jury zasiadali m.in.: śp. Czesław Niemen oraz Marek Grechuta, Janusz Kondratowicz, śp. Lech Terpiłowski, Waldemar Orłowski oraz Janusz Niekrasz.

Tegoroczna edycja imprezy została zaplanowana na weekend 22-24 listopada.

Autor: Damian Kapinos

Plakat informujący o eliminacjach do Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych Muzyczna Jesień 2013 w Grodkowie. / Fot. OKiR Grodków

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.