Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15358 miejsce

Zagraj w kometkę!

Za oknem zima. Po pracy myślisz tylko o tym, by zapakować się z herbatką pod ciepły kocyk. Brak witaminy D trzeba jednak zrekompensować innym źródłem endorfin. Może zamiast nudnego wyjścia na basen warto zafundować sobie mecz w kometkę?

Gdy temperatury zaczynają zbliżać się do zera, a za oknem gości szarzyzna, często rezygnujemy z jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Tymczasem właśnie w okresie, gdy witaminy D jest jak na lekarstwo, powinniśmy szczególnie zadbać o endorfiny. Nie ma lepszego źródła hormonów szczęścia niż efektywny ruch. Zwłaszcza taki, który łączy wzmożony wysiłek ze świetną rozrywką w gronie znajomych. Zimą zrezygnujmy zatem z samotnej aktywności i zaprośmy przyjaciół na meczyk kometki.

Wiele osób myli pojęcia, nazywając grę na plaży, łące czy osiedlowym boisku badmintonem. Tymczasem rekreacyjne odbijanie lotki to nic innego jak popularna kometka. Badminton jest wbrew pozorom dynamicznym sportem, wymagającym potężnej precyzji, szybkości i wytrzymałości.

W odróżnieniu do badmintona kometkę może uprawiać każdy. Można grać bez względu na wagę, wiek czy płeć. Nie trzeba też inwestować w drogi specjalistyczny sprzęt. Wystarczą średniej jakości rakietki i nylonowa lotka. Za wszystko nie zapłacimy więcej niż kilkadziesiąt złotych. Natomiast ze względu na dosyć wysoką kontuzjogenność tej gry, istotne jest dobranie odpowiedniego obuwia sportowego. Powinno się cechować dobrą amortyzacją, przyczepnością i komfortem noszenia.

Kometka jest wspaniałą gimnastyką dla wszystkich mięśni, a także fitnessem dla mózgu. Rozwija koordynację i refleks, zaczynamy poruszać się z większą lekkością i elegancją. Jest też świetną okazją do spotkania ze znajomymi, każdy może dołączyć.

W czasie chłodnych pór roku warto większą grupą wynająć salę gimnastyczną. Wówczas przydadzą się tzw. lotki piórowe - są szybsze i dużo bardziej wytrzymałe od plastikowych. Pamiętajmy też o obuwiu wyposażonym w niebrudzące podeszwy. Do gry w kometkę nie potrzebujemy specjalnego stroju, dobrze jest jednak zaopatrzyć się w stabilizatory kolana i łokcia, aby uniknąć ewentualnej kontuzji.

Wracając do domu po długim dniu odpędźmy myśli o śnie zimowym i tęsknotę za ciepłym kocem. Lepiej skrzyknąć znajomych, wynająć salę i rozegrać kilka meczy kometki. Następnego dnia pójdziemy do pracy czy szkoły z dużo lepszym samopoczuciem i nie straszne nam będą nawet największe zaspy.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: sport kometka


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.