Facebook Google+ Twitter

Zagraj z nami o Złotą Piłkę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-08 11:38

Współzawodnictwo i idea kulturalnego kibicowania przyświecają tegorocznej edycji turnieju Gramy o Złotą Piłkę.

 / Fot. logo TurniejuRusza 51. edycja turnieju piłki nożnej dziewcząt i chłopców Gramy o Złotą Piłkę im. Aleksandra Zaranka. Jeszcze tylko do 11 kwietnia przyjmowane są zapisy uczestniczących w nim drużyn. Do wzięcia udziału w imprezie organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat.

Aby stanąć do rywalizacji, należy stworzyć maksymalnie 10-osobowy zespół i zgłosić się do jednej z trzech grup wiekowych w kategorii dziewcząt lub chłopców.
Pierwsza grupa to 14–16-latki (roczniki 1995–1997), druga 12–13-latki (roczniki 1998–1999), trzecia grupa to najmłodsi uczestnicy 10–11-latki (roczniki 2000–2001).
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.wosir.waw.pl

Rozgrywki podzielone są na trzy etapy. Mali sportowcy wezmą najpierw udział w eliminacjach, następnie rozpocznie się faza pucharowa. Najlepsze drużyny przejdą do wielkiego finału. Rozgrywki obserwować będą łowcy piłkarskich talentów z najlepszych polskich klubów piłkarskich. Każdy ma więc szansę zaprezentowania się z najlepszej strony i dania próby swoich umiejętności.

Wrocław. Turniej Charytatywny w Piłce Nożnej w sobotę 16 kwietnia

Uczestnikami turnieju Gramy o Złotą Piłkę byli Dariusz Dziekanowski i bracia Żewłakow. Turniej zatem prócz dobrej zabawy i współzawodnictwa daje szansę przyszłego rozwoju jego najbardziej utalentowanych uczestników.

Tegorocznej edycji imprezy towarzyszyć będzie idea kulturalnego kibicowania, realizowana przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Kulturalny kibic”. / Fot. materiały prasowe organizatora
– Chcemy kształtować nowe pokolenie sympatyków piłki nożnej wolnych od agresji i szowinizmu – zapowiadają organizatorzy.
Kontekstem akcji jest nie tylko poprawa bezpieczeństwa na stadionach podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku, ale przede wszystkim zmiana mentalności młodych kibiców.
– Naszym celem jest stworzenie grupy kibiców reprezentacji Polski przywiązanej do barw narodowych, funkcjonującej ponad podziałami klubowymi, dzielącymi kibiców na miłośników Legii czy Polonii. Postaramy się zachęcić młodych ludzi do udziału w tej wspólnocie. Ideę kulturalnego kibicowania chcemy propagować już podczas 51. edycji turnieju Gramy o Złotą Piłkę, który na dobre wpisał się już w harmonogram wydarzeń sportowych w Warszawie – mówi Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Patron turniejowych zmagań młodzieży Aleksander Zaranek, sędzia piłkarski, organizator pierwszego po wojnie meczu piłkarskiego w wyzwolonej Warszawie i inicjator zawodów, które dziś noszą jego imię.

Zawody w fazie eliminacji odbywać się będą na stołecznych boiskach: bielańskiej Syrence (ul. Duracza 8), na boisku III Ogrodu Jordanowskiego na Ochocie (ul. Wawelska 3) oraz boisku Syrenka w parku Bródnowskim. W fazie pucharowej młodzi sportowcy zagrają na boisku  / Fot. Logo Echo miastaAkademii Wychowania Fizycznego przy Marymonckiej 36.
Wielki finał odbędzie się zaś na Stadionie Miejskim przy Łazienkowskiej. Drużyny, które zmierzą się w wielkim finale, otrzymają atrakcyjne nagrody.
Patronem medialnym turnieju jest „Echo Miasta”.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obywatel RP
  • Obywatel RP
  • 08.04.2011 23:13

Impreza od lat finansowana ze środków publicznych, od lat organizacja i warunki słabe. Merytorycznie też sens ginie w mrokach socjalizmu. Turniej dzisiaj całkowicie nie w komponowany w realia piłki młodzieżowej. No cóż łatwo wydaje się nie swoje środki bez głębszego sensu. Uważam, że takie turnieje powinni robić zawodowcy jak duże kluby sportowe czy prężne akademie. Dla nich taki turniej to i promocja i możliwość rywalizacji na wysokim poziomie i oczywiście skauting. To gwarantuje, wykonanie zadania na najwyższym poziomie, tu władze powinny lokować pieniądze. Amatorzy mają już ponad 1000 orlików w kraju na których mogą sobie pokopać i tam jest miejsce takiego mosiru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.