Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18491 miejsce

Zagrają dla ofiar tragedii

Prawdopodobnie na początku grudnia reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra towarzysko z przedstawicielami górników i Górnego Śląska ku pamięci ofiar tragedii w kopalnii "Halemba".

Taką informację podał na swojej stronie internetowej Polski Związek Piłki Nożnej. Obecnie związek prowadzi rozmowy z klubami, potencjalnymi organizatorami oraz stacją telewizyjną, która miałaby przeprowadzić transmisje z tego spotkania. Pomysł rozegrania spotkania w pełni poparł selekcjoner kadry Leo Beenhakker.

– To potworne nieszczęście sprawia, że takie rzeczy jak sport schodzą na daleki plan. Chcielibyśmy jednak właśnie poprzez ukochaną przez Ślązaków piłkę nożną zamanifestować solidarność z tragicznie zmarłymi górnikami i dołożyć choć małą cegiełkę do płynącego z całego kraju wsparcia – powiedział na łamach serwisu prezes PZPN, Michał Listkiewicz.

Byłoby to już drugie, charytatywne spotkanie naszej kadry rozegrane w tym roku na Górnym Śląsku. Pierwsze odbyło się tuż przed wyjazdem naszej kadry na Mistrzostwa Świata do Niemiec. Wówczas Polska przegrała z Kolumbią 2:1. Spotkanie odbyło się dla uczczenia ofiar styczniowej tragedii, kiedy to zawalił się dach Międzynarodowych Targów Katowickich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Słowem uzupełnienia - mecz odbędzie się 9 grudnia, o godzinie 12, na stadionie Ruchu Chorzów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.