Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13782 miejsce

Zagrali dla Babci i Dziadka

W minioną sobotę 23 stycznia na Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR w Rudzie Śląskiej odbył się niezwykły turniej piłkarski. Tym razem najmłodsi adepci piłki nożnej zagrali dla swoich największych fanów – dla wszystkich babć i dziadków.

Drużyny biorące udział w turnieju rocznik 2005 / Fot. A.K.Organizatorami piłkarskiego spotkania był Miejski Klub Sportowy „Pogoń Ruda Śląska” oraz Stowarzyszenie Niebieska Ruda Śląska.
„To pierwsza tego typu impreza w naszym mieście. Razem ze Stowarzyszeniem Niebieska Ruda postanowiliśmy, że piłkarski rok zaczniemy z dużym przytupem. Sport łączy pokolenia – taka jest nasza idea. Wielu z nas swoje pierwsze kroki na murawie, czy osiedlowym boisku rozpoczynało właśnie z dziadkami. W związku z tym, że 21 i 22 stycznia obchodzimy ich święto, za wsparcie i wytrwałość postanowiliśmy podziękować właśnie poprzez organizację tego rodzinno – piłkarskiego święta”. – mówił Prezes Zarządu MKS „Pogoń Ruda Śląska”
Turniej został podzielony na dwie części. W pierwszej zaprezentowały się dzieci z rocznika 2008 i młodsi. Nie rozgrywano meczy o miejsca. Tutaj każdy był wygrany. Mimo to na parkiecie można było obserwować duże zaangażowanie i wolę walki. Również na trybunach zarówno dziadkowie jak i rodzice głośnym dopingiem wspierali młodych piłkarzy. W turnieju zaprezentowały się takie kluby jak: MKS Śląska Świętochłowice, KS Bojków, MKS Zaborze, KS GTV Stadion Śląski oraz MKS „Pogoń Ruda Śląska”.
„Mimo, że dla rocznika 2008 rozgrywki odbywają się bez klasyfikacji i stawiamy na boisku przede wszystkim na zabawę, widać, że poziom jest bardzo wysoki. To cieszy, widać zaangażowanie od samego początku zarówno dzieci jak i rodziców, dziadków. Jako trenerzy mamy nadzieję, że wśród naszych wychowanków znajdują się ci, którzy w przyszłości będą stanowili filar polskiej reprezentacji. Zaangażowanie było widać również na trybunach. To dobrze, że organizatorzy wpadli na pomysł organizacji tego turnieju. Jest to fajna alternatywa na spędzanie czasu wolnego na sportowo w rodzinnym gronie”. – Łukasz Lein Trener
Dla każdej babci i każdego dziadka podczas trwania turnieju przewidziano również słodki poczęstunek w postaci kawy, herbaty oraz pysznego pączka. Aby emocje utrzymać pod kontrolą organizatorzy zadbali również o aspekt zdrowotny swoich gości. Dzięki uprzejmości jednej z aptek uczestnicy mogli zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi i zasięgnąć porad dermatologicznych. W przerwie między rozgrywkami odbył się również konkurs rzutów dla dziadków i wnuków.
Na zakończenie pierwszej części rozgrywek każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, medal oraz drobne upominki przygotowane przez Stowarzyszenie Niebieska Ruda Śląska. Nagrody wręczył Zastępca Prezydent Miasta Michał Pierończyk, Prezes MKS Pogoń Adam Markiefka oraz Prezes Stowarzyszenia Niebieska Ruda Śląska Karolina Krupa.
„Bardzo się cieszymy, że stowarzyszenia wpadły na tak wspaniały pomysł i przygotowały specjalnie dla nas dziadków takie spotkanie. To dobra forma spędzania czasu wolnego i do tego możemy zobaczyć nasze wnuki jak rozwijają swoje pasje. Przypomniały mi się stare czasy, kiedy w soboty, albo niedziele wszyscy razem spotykaliśmy się na trybunach by dopingować nasze lokalne kluby. Widać, że nasze wnuki mają w sobie wiele determinacji. Dla każdej babci takiej jak ja to ogromna radość”. – mówiła Pani Krysia babcia siedmioletniego Kacpra
Druga część turnieju to już zacięta rywalizacja młodych adeptów piłki nożnej z rocznika 2005. Na parkiecie zmierzyły się drużyny: MUKP Dąbrowa Górnicza, UKS Ruch Chorzów, MKS Zaborze, AP Górnik Libiąż, UKS Szopienice, SKŚ Naprzód Lipiny oraz MKS „Pogoń Ruda Śląska”.
Mecze niejednokrotnie były bardzo emocjonujące, o wygranych decydowały dosłownie sekundy i strzelone gole. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło drużynie gospodarzy. Królem strzelców został Wiktor Pluta z AP Górnik Libiąż, najlepszym bramkarzem Filip Kalinowski z MKS „Pogoń Ruda Śląska”, a zawodnikiem turnieju Igor Stasiński z MKS „Pogoń Ruda Śląska”. Poniżej wyniki turnieju „Gramy dla Babci i Dziadka”:
1. MKS „Pogoń Ruda Śląska” II
2. AP Górnik Libiąż
3. SKŚ Naprzód Lipiny
4. UKS Szopienice
5. MKS Zaborze
6. UKS Ruch Chorzów
7. MUKP Dąbrowa Górnicza
8. MKS „Pogoń Ruda Śląska” I
„Bardzo się ucieszyłam, że Pan Adam Markiefka Prezes MKS Pogoń Ruda Śląska zaprosił Stowarzyszenie „Niebieska Ruda” do współpracy. Razem wpadliśmy na pomysł, że dobrze byłoby rozpocząć piłkarski rok i już na samym początku zorganizować turniej. Okazja znalazła się sama. W styczniu mamy dwa wspaniałe święta Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pomyśleliśmy, że to dobry termin, aby przygotować rodzinne, sportowe spotkanie. Sport to zdrowie i z pewnością łączy pokolenia, naszym celem jest również szerzenie kibicowania w duchu FAIR PLAY. Mamy nadzieję, że zarówno dzieci jak i kibice byli zadowoleni, i że za rok spotkamy się znowu”. – podsumowała spotkanie Karolina Krupa Prezes Stowarzyszenia Niebieska Ruda Śląska.
Drużyny biorące udział w turnieju rocznik 2005 / Fot. A.K. Zwycięzcy rocznik 2005 / Fot. A.K. Podsumowanie rocznik 2005 / Fot. A.K. Rozgrywki rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozgrywki rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozgrywki rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozgrywki rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozgrywki rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozgrywki rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozgrywki rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozgrywki rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozgrywki rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozgrywki rocznik 2008 / Fot. A.K. Konkurs rzutów dla dziadków i wnuków / Fot. A.K. Konkurs rzutów dla dziadków i wnuków / Fot. A.K. Rozdanie nagród rocznik 2008 / Fot. A.K. Podsumowanie rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozdanie nagród rocznik 2008 / Fot. A.K. Rozdanie nagród rocznik 2008 / Fot. A.K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.