Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20230 miejsce

Zagrali koncert ku pamięci Janusza Dedy „Cytka”

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-07-30 23:08

Na chrzanowskim Rynku stanęła scena, na której pojawili się przyjaciele zmarłego i muzycy z zespołów: Trafo, Antidotum, Glamoures, Paweł Kłeczek, Ulisses, Tango-Luz i oczywiście Sztywny Pal Azji.

Zagrali, żeby uczcić pamięć zmarłego niedawno kolegi, wielkiego przyjaciela i muzyka. Na chrzanowskim Rynku stanęła scena, na której pojawili się przyjaciele i muzycy z zespołów: Trafo, Antidotum, Glamoures, Paweł Kłeczek, Ulisses, Tango-Luz i oczywiście Sztywny Pal Azji. Wszyscy dzielili się swoimi wspomnieniami o zmarłym.

- To nie jest koncert pożegnalny, bo każdy z nas nosi „Cytka“ w sercu! – krzyknął
ze sceny jeden z członków zespołu Glamoures.

- „Cytek“ był wieloletnim przyjacielem naszego zespołu – powiedział Tomek Mucha, grający na perkusji w zespole Ulisses. – Zapamiętaliśmy go, jako wielkiego człowieka, poświęconego muzyce. Był wzorem dla wielu pokoleń młodych perkusistów. Pamiętam, jak chodziło się pod jego okno, żeby usłyszeć, jak ćwiczył... – wspomniał.

Niemal wszystkie zespoły zagrały tego wieczoru głównie znane szlagiery. Można było usłyszeć piosenki Tiny Turner, Guns'N'Roses, Johna Bon Jovi, Red Hot Chili Peppers, Nirvany, R.E.M., Luisa Armstronga, czy Roda Stewarda, ale także przeboje polskich wykonawców: Czesława Niemena, Kombii, Edyty Bartosiewicz i Dżemu.

– Pomysł na ten koncert wyśnił mi się – zwierzyła się organizatorka imprezy, Bożena Ewertowska. – Myślę o przygotowaniu w Chrzanowie festiwalu ku pamięci Cytka, który byłby imprezą cykliczną, tak jak w Tychach co roku odbywa się festiwal poświęcony Ryśkowi Riedlowi. Zdanie organizatorki podzielili muzycy.

O godzinie 23.05 pamięć Janusza Dedy uczczono minutą ciszy. Zaraz potem na scenie pojawił się Sztywny Pal Azji. Na zakończenie koncertu, zgodnie z zapowiedziami, przyjaciele i muzycy ze wszystkich zespołów odśpiewali wspólnie „Sen o Victorii” z repertuaru grupy Dżem.

Anna Głuch

D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.