Facebook Google+ Twitter

Zagrali na byle czym ale nie byle jak

Wczoraj na rynku w Starogardzie Gdańskim, a dzisiaj na Targu Węglowym w Gdańsku odbył się IV Międzynarodowy Festiwal Gry na Instrumentach Unikatowych i Byle Czym. Artyści zagrali między innymi na krzesłach, pile czy dudach.

Złoty Kogucik - Nagroda główna festiwalu. / Fot. Mateusz Czerniga/WebStrefa.netUczestnicy tegorocznego festiwalu zagrali na bardzo oryginalnych instrumentach. - Nigdy nie wiedziałam, że można grać na krzesłach czy pile - mówi Ania, która przyjechała specjalnie na festiwal z Chojnic. – Taka impreza to wspaniały pomysł – dodaje. Jednak ani Tadeusz Biały grający na pile, ani Paweł Ziemkiewicz, który zagrał na krzesłach nie zdobyli nagród.

Zarówno starogardzka, jak i gdańska publiczność swoją nagrodę oddała w ręce zespołu The Blackwater Salmon z Irlandii grającego na instrumentach irlandzkich. Jury zaś postanowiło nagrodzić białoruski zespół Osimira Druva, który łączy brzmienia inspirowane wielowiekową białoruską tradycją ze współczesnymi aranżacjami folk-rockowymi. - Dziękujemy, wracamy na festiwal za rok - mówili zgodnie przedstawiciele obu zespołów.

Festiwal był także okazją do zapoznania się z wieloma nietypowymi instrumentami jak: lutnia arabska, dendir czy fidel średniowieczny. Każdy z tych instrumentów został przybliżony publiczności przez prowadzącego festiwal Tomasza Galińskiego.

Po zakończeniu konkursowej części festiwalu dla publiczności Starogardu Gdańskiego zaśpiewała, pochodząca z tego miasta Ania Szarmach wraz ze swoim zespołem.

Po raz pierwszy organizatorom sprzyjała pogoda, trzy poprzednie festiwale odbywały się w deszczu. Słońce sprawiło, że publiczność dopisała i to zarówno na rynku w Starogardzie jak i na Targu Węglowym w Gdańsku gdzie impreza odbyła się w ramach Jarmarku Dominikańskiego.

Więcej zdjęć z festiwalu w galerii

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

+ ciekawa sprawa i ciekawy artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ciekawa sprawa ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludowa odmiana muzyki noise?:) Plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.