Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30900 miejsce

Zagrali z sercem, by pomóc chorej Julce

W sobotę i niedzielę w Trzciance (pod Piłą) odbywał się I Ogólnopolski Turniej Kibiców w piłce halowej. Impreza była organizowana pod hasłem „Gramy z sercem”. Pieniądze z licytacji i loterii zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację mieszkającej w Trzciance małej Julki, która od urodzenia walczy z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Piłka w siatce. / Fot. Marcin ChilińskiOd początku turnieju panowała świetna atmosfera wśród uczestników. Mimo czasem twardej gry wszyscy grali bardzo fair play i przede wszystkim na luzie. Niestety, kilka ekip zawiodło, ponieważ ostatecznie w turnieju wzięło udział 14 drużyn (zabrakło fanów Górnika Kłodawa, Sparty Oborniki, Sparty Szamotuły oraz Warty i Lecha Poznań). Od soboty rana do niedzieli wieczorem przez drzwi obiektu przewinęło się kilkuset kibiców.

W niedziele między meczami ćwierćfinałowymi, a półfinałowymi zostało rozegrane spotkanie pokazowe. Wzięli w nim udział piłkarze Sapy Lubuszanina Trzcianka oraz pracownicy radia iGol fm. Radiowcy dzielnie się bronili i w regulaminowym czasie gry udało im się wywalczyć remis 2:2. W karnych "Igolowcy" wygrali 4:3.

Organizatorzy Turnieju siedzący w szatni, Basia i "Prala". / Fot. Marcin ChilińskiMimo że impreza udała się, to gospodarze nie byli zbyt gościnni, ponieważ aż trzy ich ekipy znalazły się w pierwszej czwórce. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Oldboyów Lubuszanina Trzcianki, która pokonała 3:0 Stowarzyszenie Kibiców Liverpool'u FC. Trzecie miejsce zajęła Stara Elita, która wygrała z Młodą Elitą. Najlepszym strzelcem imprezy został Rafał Kaczmarzewski ze Starej Elity, najlepszym bramkarzem został wybrany Tadeusz Wróbel (grający w ekipie zwycięzców), natomiast najbardziej grającą fair play ekipą zostali kibice Mazowsza Grójec.

Jeszcze nie wiadomo ile pieniędzy udało się uzbierać (trwają jeszcze aukcje na Allegro), ale w tej chwili organizatorzy uzbierali około 4 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.