Facebook Google+ Twitter

Czy cisza wyborcza to fikcja?

Zagraniczne media nie muszą się przejmować naszą ciszą wyborczą, docierając do Polski choćby przez internet.

Informacje zakazane w czasie wyborczej na stronie internetowej internetowej niemieckiej telewizyjnej stacji informacyjnej / Fot. Tomasz KamińskiNiemiecki N24.de (niemiecki odpowiednik TVN24) w swoim artykule informował, kto był liderem przedwyborczych sondaży "Ostatnie sondaże wskazują, że nastąpi zmiana rządów. Ich liderem była liberalna Platforma Obywatelska (PO) Donalda Tuska".Brytyjski BBC informował o poglądach głównych graczy sceny politycznej pisząc np. "Pan Kaczyński uważa, że Polska nie uporała się jeszcze ze swoją komunistyczną przeszłością".

Informacje zakazane w czasie wyborczej na stronie internetowej internetowej niemieckiej telewizyjnej stacji informacyjnej / Fot. Tomasz KamińskiW Polsce można odbierać także stacje telewizyjne przez satelitę. Jeśli dana stacja nadaje spoza terytorium RP, jej odbiór przez dekoder satelitarny nie może być zakazany. To samo dotyczy stron internetowych, które znajdują się na serwerach poza granicami Polski. Czy cisza wyborcza nie jest więc fikcją? W wielu krajach, np. w Niemczech, ciszy wyborczej nie ma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Specjalistą nie jestem, ale chętnie odpowiem. Wystarczyło oglądać TVP Info, gdzie dziennikarze nerwowo relacjonowali to co się dzieje – kolejne przedłużenie ciszy, retransmitowane konferencje z PKW. Emocje opadły, gdy okazało się, kto wygrał. Dziś wszyscy mają uśmiech... A poważnie - Cisza wyborcza w Polsce jest konieczna. Gdyby prezentowano manipulowane wyniki sondaży w czasie wyborów, partie prezentowały kolejne przecieki, itp… niezdecydowani głosowaliby na faworytów, lub nie poszliby do urn. Brak sondaży i agitacji pozornie nie wywiera ciśnienia na elektoracie. Ma to znaczenie, głownie na wsi, gdzie to właśnie TVP jest głównym nośnikiem informacji.

A ze względów czysto praktycznych, z przyjemnością oglądałem wszystkie serwisy informacyjne. Doniesienia z Polski i Świata. Te dwa dni bez polityków, to balsam na moje skołatane nerwy…

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgodzę się z przedmówcą - trochę nijako... Może jakiś komentarz specjalisty od prawa, który wytłumaczyłby dlaczego mamy ciszę? Może jakieś głosy przeciw?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na redaktora, to trochę żenujący tekścik, biorąc pod uwagę fakt, że wielu internautów w Polsce wiedziało 21.10.07 kto wygrał o godz. 20:30.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.