Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2013 miejsce

Zagraniczne media o Stochu: "Wstał z łóżka i wygrał!"

Nie milkną echa zwycięstwa Kamila Stocha. Zagraniczne portale i gazety wskazują na fakt, że jeszcze dzień wcześniej polski skoczek leżał w łóżku z gorączką i bólem głowy, a następnego dnia w świetnym stylu zdobył złoto.

 / Fot. PAP/Grzegorz MomotZagraniczne serwisy z dużą aktywnością i w niezwykle ciepłych słowach wypowiadają się o nowym polskim mistrzu olimpijskim - Kamilu Stochu. Podziw zagranicznych dziennikarzy wzbudziła przede wszystkim znakomita dyspozycja skoczka, który stanął na wysokości zadania, pomimo problemów zdrowotnych. W rozmowie z mediami Kamil Stoch powiedział reporterom, że w niedzielę obudził się z bólem głowy i podwyższoną temperaturą. Już po zwycięstwie polski mistrz olimpijski skomentował: "Nasi lekarze zrobili wszystko co mogli, żeby przywrócić mnie do życia i udało im się. Świetnie się spisali". Inni komentatorzy, bardziej niż na zdrowiu Polaka, skupiali się na jego nienagannej technice i perfekcji skoków, oceniając, że zdominował rywali i potwierdził swoją przynależność do światowej elity skoków.

Kamil Stoch w poniedziałkowym konkursie poszybował na odległość 105.5 m oraz 103.5 m, zdobywając łącznie 278 pkt - o 12.7 pkt więcej niż drugi w konkursie Peter Prevc ze Słowenii i o 13.9 pkt niż trzeci Anders Bardal.

Sporo miejsca polskiemu skoczkowi poświęcili amerykańscy dziennikarze.
Reuters, największa amerykańska agencja informacyjna, poinformowała: "Stoch przezwyciężył chorobę, by zdobyć złoto". Dziennikarze agencji podkreślali fakt, że jest to pierwszy złoty medal Polaków od 1972 roku, gdy udało się tego dokonać Wojciechowi Fortunie. Co więcej Stoch dokonał tego, przezwyciężając przeziębienie i ból głowy.

"Stoch złotym medalem potwierdził, że należy do ścisłej elity skoczków" - skomentował występ polaka serwis Rant Sports, przyznając, że w drugiej serii po skokach Petera Prevca i Andersa Bardala polski skoczek znajdował się pod dużą presją, "jednak Stoch pokazał, że jest na zupełnie innym poziomie niż cała reszta". Autor tekstu nie mógł wyjść z podziwu dla Polaka, stwierdzając: "jego technika była doskonała" , "jest w pełni zasłużonym zwycięzcą".

Portal BBC Sport News określil skoki polskiego mistrza olimpijskiego jako "znakomite", wskazując na fakt, że ani przez momentjego zwycięstwo nie było zagrożone. W podobnym tonie wypowiadali się komentatorzy FIS."Kamil Stoch zgarnia złoto" - zamieściła w nagłówku oficjalna strona, podkreślając w tekście "pewne" zwycięstwo Polaka.

O zwycięstwie Kamila Stocha poinformowały też media w dalekiej Japonii, gdzie skoki cieszą sie dużą popularnością.
Japan Times - "Weteran Kasai kończy na ósmym podczas gdy Stoch wybija się po złoto". Japońscy dziennikarze na pierwszym miejscu zwrócili uwagę na sukces swojego rodaka, ale resztę artykuł poświęcili Polakowi, zwrócili też uwagę na niewielką, ale niezwykle energiczną grupę polskich kibiców, która przybyła by dopingować polską ekipę.

Nawet Austriacy byli skłonni przyznać wyższość rywala. "Stoch zdominował rywali" - pisze FischerNews. Dziennikarze portalu opisywali zupełnie "niesamowitą" formę Polaka, który oddał dwa najdłuższe skoki w każdej z serii i wygrał z dużą przewagą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.