Facebook Google+ Twitter

Zagraniczni goście zachwycają się naszym krajem. Będzie moda na Polskę?

Euro 2012 jeszcze trwa, ale już są pierwsze obszerne komentarze i oceny przebiegu europejskiego turnieju w naszym kraju. Nie brakuje zachwytów nad organizacją i przebiegiem zmagań sportowych oraz klimatem miłych i wesołych Polaków.

Wielka europejska impreza sportowa, jaką jest Euro 2012 w Polsce, przyniosła naszemu krajowi szeroko rozpowszechnioną w Europie i świecie, w dobrym wydaniu i bardzo dobrym znaczeniu, reklamę. Europejczycy i mieszkańcy wielu państw świata, każdego dnia dowiadują się coraz więcej o Polsce. Czy staniemy się przez Euro modnym kierunkiem turystycznym? Dużo przemawia za tym, że tak.

"Polska The Times" pisze, że choć Euro 2012 jeszcze trwa, a już teraz wiele wskazuje, że w Europie i na świecie, rodzi się nowa moda - "moda na Polskę". W znacznej mierze wpłynęły na to kampanie promocyjne i medialne, jakie wspólnie organizowały, prowadziły i prowadzą Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) i Polska Organizacja Turystyczna (POT).

Według dziennika, nie ulega wątpliwości, że zainteresowanie Polską wydatnie wzrosło dzięki tej sportowej imprezie. W powiązaniu z nią działania MSZ mają na celu wykorzystać to wydarzenie sportowe "do promocji kraju, jego kultury i atrakcyjności turystycznej" – mówi zastępca dyrektora Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ - czytamy w "Polsce Times". Wprawdzie MSZ nie prowadzi rejestru zapytań o Polskę, to jednak dobrze wiadomo, że w ostatnim czasie znacznie wzrosło za granicą, w różnym zakresie, zainteresowanie naszym krajem.

Dowodem na to są choćby duże ilości medialnych publikacji poświęconych w związku z europejskim świętem sportowym, Polsce i oczywiście odbywających się u nas, imprez turniejowych Euro 2012. Jak mówi przedstawiciel MSZ, polskie placówki dyplomatyczne stale udzielają informacji i odpowiadają na najróżniejsze pytania o Polskę. Nie ma jeszcze, co oczywiste, dokładnych danych o tym, jak Euro 2012 przełoży się na liczbę turystów, którzy zamierzają lub na pewno odwiedzą nasz kraj.

Z danych MSZ wynika również, że zainteresowanie Polską w Europie i na świecie nie jest spowodowane wyłącznie odbywającym się turniejem sportowym, lecz także odzwierciedla coraz lepszy wizerunek naszego kraju w Europie i świecie. To wszystko dzięki kompleksowym działaniom promocyjnym prowadzonym przez resort spraw zagranicznych i jego placówki oraz – jak mówi przedstawiciel MSZ - dobrej sytuacji polityczno-ekonomicznej Polski.

O Polsce bardzo wiele w ciepłym tonie piszą zagraniczne media. Przedstawiają pozytywne wrażenia, pokazują obrazy, rozmowy z ludźmi. Są również pierwsze efekty pozytywnych opinii o nas w świecie. W czerwcu br., w międzynarodowym raporcie Union of International Associations Meetings Statistic Report, jak podaje „Polska The Times”, "Polska z wynikiem 114 spotkań, zajęła wysokie 23. miejsce". Gazeta podkreśla, że to już kolejny ranking państw, w którym Polska sytuuje się tak wysoko, w porównaniu z innymi krajami i poprzednimi latami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

rafał szafri
 • rafał szafri
 • 27.06.2012 17:12

...a co piszą o nas np.we Francji,Niemczech,Włoszech,Usa czy Izraelu ?...

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 27.06.2012 06:48

euro zorganizowane jest nadzwyczaj sprawnie.wszystko przygotowane na czas.kibice sa niezrownani i najlepsi w swiecie.jak odpadli rosjanie wytracili sie rowniez kibole i katole.zrobili zasluzona rzecz-postawili replike tupolewa.nie bedzie trzeba sciagac wraku.miala byc klapa a tu sukces.niektorzy nie wytrzymuja i dostaja zawalu.do tego jeszcze gospodarka ma sie dobrze.turysci to widza i zazdroszcza.wszystko to sprowadza sie do jednego mianownika.slupki PO ida w gore tusk rzadzi dobrze a rzadzi w czasach swiatowego kryzysu a kaczynski ze staniszkis sporzadzaja czarna liste.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
 • Jan Nowak
 • 27.06.2012 04:24

Grzegorz Wink Wczoraj 18:52 "A po co do tego mieszać biznes i politykę? "

winkuś, na jakikolwiek temat otworzysz gębę to klapa.
nawet Papuasi wiedzą, że w Polsce(kraju bardziej dzikim niż Papua N Gwinea)
biznes, polityka, mafia to to samo
takie 3(trzy) w 1(jednym)
tego się nie da rozróżnić ani tym bardziej rozdzielić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
liroy
 • liroy
 • 26.06.2012 22:28

@Wink jeśli w Niemczech spotkałeś płatne toalety w standardzie gorszym od polskich to chyba w tanich i bardzo tanich burdelach .Kończę dyskusję bo niema o czym mówić.Zawsze można powiedzieć że nawet służba zdrowia na zachodzie jest gorsza od naszej bo Wink znalazł tam obskurną przychodnię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
 • Jan Nowak
 • 26.06.2012 21:47

zagraniczni goście są jak zwykle dobrze wychowani.
Jeżeli ktokolwiek myśli, że powiedzenie "gut Polacke, prima" znaczy cokolwiek, to jest w błędzie.
taki turysta obcokrajowiec potrafi chwalić przez dwa tygodnie wszystko i wszystkich w Polsce,
ale wystarczy, że pociąg lub autobus opóźni się o 10 min,
zaraz wydrze się na cały głos "das ist die polische Wirtschaft"
PO-hołota słyszy tylko "prima"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do liroy - w Niemczech spotkałem całą masę płatnych toalet, a ich standard wcale nie był wyższy od naszych. Natomiast w Hiszpanii i Francji to poziom niektórych był podobny do zapuszczonego dworca gdzieś na odludziu w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 26.06.2012 19:20

polska gospodarka jest żałosna.. coś dochod globalny na poziomie malutkiej holandii propaganda rządu jak za PRL..to tak jakbym zwiedzal afryke i podziwial murzynskie szałasy co musze przyznac byłoby i miłe i ciekawe no i jest tam ładnie i jest co oglądać ale zyć gdzies w ugandzie czy kenii...

Komentarz został ukrytyrozwiń
liroy
 • liroy
 • 26.06.2012 19:04

A ja wiem co zagraniczni turyści zapamiętają z Polski.Płatne toalety.To naprawdę coś w Europie niespotykanego.W dodatku prawie zawsze są brudne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olgierd
 • Olgierd
 • 26.06.2012 19:00

Tak samo wypromowano Polskę jak i Ukrainę.Każdy tylko patrzy aby jak najszybciej stąd wyjechać,Za dwa lata będą na olimpiadzie w Anglii i tam na pewno więcej zobaczą i zapamiętają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A po co do tego mieszać biznes i politykę? Ludziom się spodobało - to dobrze. Odkryli, że w Polsce nie ma pierwotnej dżungli, tylko jest miło i ładnie - to jeszcze lepiej. Jak wrócą i dokładniej pozwiedzają to będzie super. A naprawdę jest co oglądać. Wszystkim, którym się wydaje że nie ma proponuję pozwiedzanie ojczystego kraju zamiast jeżdżenia i pstrykania sobie fotek pod piramidami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.