Facebook Google+ Twitter

Zagrasz w zielone? Ekologicznie w centrum Katowic

Wiesz co trafia do Rawy? Wiesz na czym polega recykling ? A może chcesz się dowiedzieć, jak długo rozkłada się butelka po piwie ? Odpowiedzi na wszystkie te pytania usłyszysz już 2 czerwca w centrum miasta.

Już 2 czerwca (sobota) od godziny 12 na placu Przyjaciół z Miszkolca w Katowicach będzie szansa, by zdobyć wiedzę z zakresu ekologii. Wszystko dzięki
Stowarzyszeniu Wzajemnej Pomocy Bona Fides i Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum.

Ten piknik to nie tylko okazja do integracji, ale też poszerzenia wiedzy o segregacji śmieci, jak i samym recyklingu. Warto zadać sobie pytanie czy śmieci, które wyrzucamy, da się ponownie wykorzystać. Będzie to też okazja do porównania liczbowo jak wiele śmieci trafia na śmietnisko w Polsce, a jak to wygląda w szwedzkim Enkoping.

Gośćmi specjalnymi będą też artystki Monika Kłak (ASP Katowice) i Ania Sowik (Galeria RETRO), które pokażą jak ze starych plakatów, słoików, tacek styropianowych zrobić arcydzieło.

Oprócz nauki pojawią się elementy zabawy. Pojawią się kręgle, będą też ludzkich rozmiarów szachy i tradycyjna gra w klasy. Ponadto będzie można wziąć udział w specjalnych ekowarsztatach dla dzieci i młodzieży, które organizowane są we współpracy z firmą Euro-Steel Recykling i stowarzyszeniem Niepełnosprawni Sprawni.

To wszystko i wiele więcej już 2 czerwca od godziny 12 na placu Przyjaciół z Miszkolca W Katowicach (przy ul. Sokolskiej na wysokości Rawy).

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Masz ode mnie 5 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.