Facebook Google+ Twitter

Zagrożenia powodziowe dla Polski

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-05-17 08:09

Występujące opady deszczu są przyczyną wzbierania rzek, podtopień i powodzi. Przyczyną ulewnych deszczy jest niż Jolanta.

Warszawa. Wisła / Fot. Ewa KrzysiakIMiGW podaje, że do wtorku na południu, wschodzie i w centrum kraju wystąpią intensywne opady deszczu o charakterze ciągłym.

Najmocniej i najdłużej padać będzie na Śląsku i w Małopolsce, gdzie w ciągu 3 dni spadnie około 150 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi. Opady te mogą spowodować wzbieranie rzek i potoków i tym samym doprowadzić do podtopień i powodzi.

Przyczyną ulewnych deszczy jest niż Jolanta.

Klikając w ten
link zobaczysz stan wody i miejsca zagrożone powodzią. Natomiast tutaj mapkę z zaznaczonym stanem wody na Wiśle w stolicy.

Przeczytaj także:

Pierwsza ofiara powodzi, mężczyzna utonął w Koszarawie
Alarm powodziowy w 49 gminach Małopolski
Zagrożenia powodziowe dla Polski
Prognoza pogody na poniedziałek i wtorek: będzie padać

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

jAN dER
  • jAN dER
  • 21.03.2011 14:59

DO zatzrymania wody nalezy wykorzystać także ziemie i mała retencje tj zachowanie jak najwiecej wód deszczoqwych do wtórnego wykorzystania, na terenach zabudowy, a nie zrzucania bezmyślnego do kanalizacji.
Kto wprowadził do Rozporządzenia o warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie paragraf 28 ust 1 i 2 ten odpowiada także za wiele istnień ludzkich - ofiar powodzi.l

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację Antoni, ale wyciaganie wniosków nie jest polską specjalnością od prawie tysiąca lat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze,żeby chociaż niektórzy myśleli tak jak Pan, byłoby ok.Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.05.2010 19:10

Media poszumią, ludzie pocierpią, pogoda się poprawi i wszyscy wrócą do powszechności aż do kolejnej powodzi.... Makabra się dzieje, żadnych wniosków nikt nie wyciąga z tych jakże przykrych dla ludzi doświadczeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilka dni temu, zapowiadali piękną pogodę, a w ciągu 5 minut wszystko dookoła mojego domu było zalane (wysłałem materiał) teraz też zrywa się wiatr i "goni" chmury od strony północnej, tak że nie tylko Śląsk jest zagrożony - Gdzie Gdańsk, a gdzie Śląsk? Wolałbym żeby było spokojnie, ale jak coś będzie się działo to wyślę zdjęcie albo filmik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykładem urojeń w głowach naukowych jest regulacja rzeki Ren. Rzekę Ren wyregulowano, zmieniono koryto rzeki i w okresie zimowym, gwałtowna odwilż powoduje zalewanie terenów zamieszkiwanych przez ludzi. Spowodowane to jest skracaniem drogi spływu wody, która raptownie zbiera się w kilku punktach wielkich miast. Należy wykorzystywać naturalne zbiorniki do zatrzymywania wody i jej łagodnego i równomiernego spływu do morza. W tym celu należy wykorzystać system zbiorników retencyjnych a nie tak jak to pewnego razu Czesi opróżniali zbiorniki retencyjne w momencie wzmożonych opadów atmosferycznych i w konsekwencji podtopione zostało miasto Wrocław, które to zdarzenie pamiętamy do dzisiaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.