Facebook Google+ Twitter

Zagrożenie lawinowe w austriackich Alpach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-21 22:51

Trzech niemieckich turystów zginęło dziś w austriackich Alpach po zejściu lawin. W Austrii fatalne warunki pogodowe - pada deszcz ze śniegiem, drogi są oblodzone, a w górach obowiązuje czwarty w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego.

Dwóch niemieckich turystów porwała lawina w Voralbergu, kolejny 49-letni Niemiec zginął pod lawiną w Tyrolu. Warunki narciarskie w Alpach są fatalne. Ulewny deszcz padający do wysokości 1700 metrów gwałtownie roztapia masy mokrego śniegu. We wschodnim Tyrolu i Voralbergu obowiązuje już czwarty z pięciu stopni zagrożenia lawinowego. Zamknięta jest część górskiego ośrodka turystycznego Zillertal w Tyrolu.

Tymczasem w austriackie Alpy góry ciągną tysiące turystów. ponieważ właśnie dziś w Austrii i sąsiedniej Bawarii rozpoczęły się ferie zimowe. Na zatorowanych autostradach łączna długość korków wyniosła 70 kilometrów. Doszło do wielu wypadków. Pod Salzburgiem w dwóch karambolach zostało rannych 17 osób. Austriacka policja prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.