Facebook Google+ Twitter

Zagrożenie powodzią: Sytuacja na południu Polski się poprawia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 20:39

Poprawia się sytuacja w południowych województwach. Po wczorajszych intensywnych opadach deszczu w wielu gminach południowych województw obowiązywały alarmy powodziowe.

Wezbrane rzeki uszkodziły wiele dróg i mostów a także zalały tysiące hektarów użytków rolnych i łąk, podtopiła też piwnice wielu budynków.

Paweł Frątczak z Komendy Głównej Straży Pożarnej zapewnia, że w ciągu ostatniej doby sytuacja na południu Polski zdecydowanie się poprawiła. Strażacy interweniowali dzisiaj zaledwie 350 razy, wczoraj natomiast straż pożarna była wzywana do wypompowywania wody z zalanych obiektów prawie 2000 razy.

Paweł Frątczak zapewnił też, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców południowej Polski. Stan wód opada i sytuacja powoli stabilizuje się.

ęłęó Za kilka godzin specjalny autobus PZU wyjedzie na tereny dotknięte powodzią na Dolnym Śląsku.
Urzędnicy na miejscu będą przyjmować zgłoszenia szkód i je weryfikować. Najwięcej dotyczy podtopień budynków mieszkalnych i gospodarstw rolnych. W wielu przypadkach woda zalała piwnice i sprzęt rolniczy. PZU sprawdzi szkody - jak zapewnia w wydanym oświadczeniu - w możliwie najkrótszym terminie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.