Facebook Google+ Twitter

Zagrożenie pożarowe zmalało

Służby leśne odnotowały lekki spadek zagrożenia pożarowego w polskich lasach. Pomimo ocieplenia duży stopień zagrożenia utrzymuje się tylko w dwóch rejonach.

 / Fot. Zrzut ekranu / http://www.lasy.gov.pl/informacje/zagrozenie-pozaroweCodziennie aktualizowana jest mapa stanu zagrożenia pożarowego w 42 strefach, ja jaki został podzielony teren naszego kraju. Nie obejmuje on jedynie obszarów górskich. Gdy przez pięć kolejnych dni wilgotność ściółki leśnej będzie niższa niż 10% leśnicy mogą zarządzić zakaz wstępu do lasu. A w okresie letniego wypoczynku chyba nikt z nas by tego nie chciał.

Jeszcze wczoraj na mapie na większości terenów określano duże zagrożenie pożarowe. Na dzisiejszej mapce (widocznej obok) z dużym zagrożeniem pozostały tylko dwa obszary.

Obecnie lasy pokrywają niespełna 30% terytorium Polski. W większości są to lasy sosnowe i świerkowe. Pamiętajmy zatem, by na terenie lasu być ostrożnym i zachowywać szczególna czujność. W maju na terenie nadleśnictwa Myszyniec spłonęło niemal 100 hektarów lasu, zaś pod Ostrołęką ogień strawił 20 hektarów 25-letniego lasu. Straty oszacowano na ponad milion złotych. Do tego należałoby doliczyć koszty akcji gaśniczej, w której 300 tys. zł pochłonęło tylko użycie samolotów gaśniczych.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.