Facebook Google+ Twitter

Zagrożenie terrorystyczne w Anglii. Ogłoszono czerwony alert

W Wielkiej Brytanii ogłoszono czerwony alert. Pierwszy raz od 2011r. odczuwalnie wzrósł poziom zagrożenia terrorystycznego. Władze apelują o zachowanie wzmożonej czujności.

Rząd Wielkiej Brytanii podniósł ocenę zagrożenia terrorystycznego z trzeciego stopnia ("poważne") do drugiego ("niebezpieczne"). Związane jest to z rozwojem sytuacji w krajach Bliskiego Wschodu. Według Theresy May, ministra spraw wewnętrznych możliwość wystąpienia ataku na Wyspach Brytyjskich jest "wysoce prawdopodobna", choć niekoniecznie nieuchronna.

Theresa May, minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii. By English: Foreign and Commonwealth Office (Flickr) [see page for license], via Wikimedia Commons / Fot. Foreign and Commonwealth OfficeTheresa May oznajmiła, że zmiana w dotychczasowej ocenie zagrożenia zaistniała przede wszystkim ze względu na analizę "działań w Syrii i Iraku, gdzie znajdują się grupy terrorystyczne, które planują ataki przeciwko krajom zachodnim." Zakłada się, że terroryści chcą użyć europejskich rekrutów, wśród których wielu legitymuje się wyspiarskim pochodzeniem. Szacuje się, że ponad pół tysiąca Brytyjczyków jest aktywnie zaangażowanych w konflikty zbrojne po stronie islamskich ekstremistów.

Szefowa brytyjskiego MSW powiedziała, że decyzja, aby podnieść oficjalną ocenę poziomu zagrożenia została podjęta przez Joint Terrorism Analysis Centre (Centrum Analiz Terrorystycznych). Theresa May przestrzega: "Stoimy w obliczu rzeczywistego i poważnego zagrożenia Wielkiej Brytanii ze strony międzynarodowego terroryzmu. Namawiam obywateli do zachowania czujności i zgłaszania policji o wszelkiej podejrzanej aktywności." Od godzin popołudniowych trwa wprowadzanie specjanych wytycznych dla wszystkich służb państwowych. Zwiększy się liczba patroli policyjnych, oraz pojawią się dodatkowe siły i środki bezpieczeństwa.

Brytyjska policja. http://www.darkpolitricks.com/2013/05/an-eye-for-an-eye-british-soldier-beheaded-killed-in-barbaric-machete-attack-photos-video/ licencja: CC3.0 / Fot. dark politricksSpecjalista w dziedzinie antyterroryzmu Mark Rowley zaznacza: "Będziemy bazować na istniejących stosunkach społecznych, aby zapewnić spokój i szukać wsparcia i pomocy w utrzymaniu Zjednoczonego Królestwa w bezpieczeństwie."

Premier David Cameron zaznaczył, że walka wymierzona jest w ekstremizm, którego nie należy mylić z religią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W pełni zgadzam się z komentarzem Pana Grzegorza. Ze swojej strony chciałbym dodać to, że Aglicy, czy bardziej poprawniej będzie Brytyjczycy są zbyt ulegli wobec nacji, które stwarzają zagrożenie terrorystyczne. Zresztą traktowanie chociażby Pakistańczyków, którym daleko kulturowo do zachodniej cywilizacji, czy chociażby obywateli krajów arabskich. Przeciwieństwem tego są nasi rodacy, którzy ostatnim czasem stają kozłem ofiarnym wewnętrznej polityki premiera Camerona. Zamiast zasiłkami pobieranymi przez naszych obywateli (mniej czy bardziej legalnie), powinni skupić się bardziej na tych, którzy stwarzają realne zagrożenie dla nich, dla ich jedności narodowej. Nie zauważają zapewne się jeszcze panoszenia się Rosjan, którym daleko kulturowo do Zachodu. Nawet do takiej mało znacząco Polski jest im kulturowo daleko. Są to przecież bandyckie chordy, przykładem tego jest wydarzenia na Ukrainie. Dokonanie realnego rozbioru tego kraju. Nie chce być złym prorokiem, ale żeby nie okazało się że za próbą niepodległości Szkocji stoją bandyci z Moskwy, z Putinem na czele. Mordowanie Czeczenów, aneksja północnych terenów Gruzji, czy też obecne działania na Ukrainie dają jasne sygnały kto próbuje dokonać nowych porządków na świecie. To terroryści z FSB mogą próbować dokonać zamachów na terenie Brytanii, a na pewno będą ukrycie dążyć do destabilizacji Wielkiej Brytanii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mają co chcieli! Multi kulti musli, religia prawoczłowiecza, niekontrolowana imigracja z założeniami, jakoby wszyscy ludzie byli równi i umieli odpowiedzialnie korzystać z wolności albo też na odwrót, że będzie można ich wykorzystywać jako tanią siłę roboczą pozbawioną praw i piątą kolumnę przeciw tradycyjnemu porządkowi, które okazały się błędne... Potem zaś jeszcze mordowanie muzułmańskich kobiet i dzieci oraz torturowanie muzułmańskich mężczyzn w ich własnych krajach. Za głupotę trzeba płacić, a za wielką głupotę i bezgraniczną podłość płaci się na ogół bardzo drogo. Skoro sprawdziło się to na takich potęgach jak Cesarstwo Rzymskie, Trzecia Rzesza czy też Związek Radziecki, to dlaczego ma nie dotyczyć Anglosasów?

Jako człowiek, tym bardziej zdecydowany anglofil pod względem kulturalnym, będę głęboko ubolewał i współczuł jeśli jacyś angielscy poddani królowej padną ofiarą zamachów ze strony swych niewdzięcznych gości. Jednak jako człowiek samodzielnie myślący ubolewam przede wszystkim nad tym, że poddani Jej Wysokości Elżbiety II utracili zdrowy rozsąłdek, umiar i niezależność właściwe ich przodkom. Również nad tym, że Najjaśniejsza Pani w ciągu całego swojego długiego panowania nie umiała się zdobyć na stanowczość właściwą jej wielkim przodkom: Wiktorii oraz Jerzemu V, którzy nadawali właściwy kierunek działaniom rządu Jej lub Jego Królewskiej Mości, gdy po głębokim namyśle uznali, że sprawy państwowe idą w niewłaściwym kierunku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.