Facebook Google+ Twitter

Zagrożenie terrorystyczne. Władze USA ostrzegają przed podróżą do Europy

Amerykański Departament Stanu wydał dzisiaj ostrzeżenie dla obywateli amerykańskich, podróżujących do krajów Europy, w którym przestrzegł przed możliwością wystąpienia ataków terrorystycznych.

Siedziba Departamentu Stanu USA. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:United_States_Department_of_State_headquarters.jpgJak czytamy na stronie www.state.gov, "Departament Stanu USA ostrzega obywateli amerykańskich przed potencjalnymi atakami terrorystycznymi w Europie." Ponadto w oświadczeniu napisano, że "aktualne informacje sugerują, że Al-Kaida i powiązane z nią organizacje nadal planują ataki terrorystyczne", przy czym zaznaczono, że europejskie rządy przedsięwzięły kroki w celu obniżenia zagrożenia oraz wzmocnienia ochrony przed ewentualnymi atakami.

Zgodnie z "alertem" Departamentu Stanu, najbardziej zagrożone są środki komunikacji miejskiej (autobusy, metro, kolej) oraz infrastruktura turystyczna. Terroryści mogą posłużyć się różnymi rodzajami broni, wybrać różne sposoby na przeprowadzenie ataku oraz obrać najróżniejsze cele tych ataków - zarówno cywilne, jak i publiczne.

 / Fot. U.S. Department of State, screenshotZgodnie z wytycznymi władz USA, osoby które zdecydują się odwiedzić stary kontynent powinny przekazać plany swojej podróży ambasadzie amerykańskiej w kraju, na terytorium którego będą przebywać, do czego użyć można specjalnego formularza dostępnego w internecie.

W ostrzeżeniu Departamentu Stanu USA nie wyszczególniono które z krajów europejskich są najbardziej zagrożone potencjalnymi atakami terrorystycznymi. Ostrzeżenie ma obowiązywać do 31 stycznia 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Różnorodność reakcji:
link
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.10.2010 18:29

Oczywiście, Irku...

Jednak nikt nie zarzuci Departamentowi Stanu nadgorliwości. Pozostają przecież "wstrzemięźliwi" :) i nie określają konkretnych krajów, miast, lub miejsc, ze podeprę Rafała "Białoruś i Albanię". Owszem, mówi się o dworcach kolejowych - nie trzeba być "wtajemniczonym" pracownikiem służb specjalnych, by uznać je za szczególnie zagrożone... :)

The lobby is watching us, a Obama nie ma ochoty na powtórkę z Dallas. Również bym nie miał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie masz Jacku rację. A jest to rządowa agenda. W przypadku wykrycia nieuprawnionej nadgorliwości będą daleko idące skutki, łącznie z utrata wiarygodności. To nie są tematy do dowolnego rozsiewania jak plotki. Obowiązuje daleko idąca wstrzemięźliwość i ważenie każdego słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.10.2010 18:04

Amerykanie zatrzymali islamistę z niemieckim paszportem, Ahmada Siddiqui Chłopak siedzi w Bagram od lipca. Z końcem września zaczął zeznawać, odkrywając "tajne plany" Al-Kaidy :) Zapewne tęskni za domem, lub nie może już wytrzymać.... no właśnie - czego?

Informacje Departamentu Stanu są sterowalne, Rafale, Tomku, Irku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie samo odczucie mam Rafał. Niby poważna sprawa a info zaprzeczające wszelkim regułom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Otóż to, źródłem jest bowiem Departement Stanu, a nie tabloid, gazeta czy telewizja. Generalnie alert jest dziwny. Białoruś czy Albania też leżą w Europie, jakoś nie wydaje mi się, by tam Al-Kaida planowała zamachy. To niedokreślenie w ostrzeżeniu jest kuriozalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie najlepiej to świadczy o amerykańskiej administracji, szeroko rozumianej. Pewnie się nie dowiemy, czy sojusznicy zostali poinformowani o takim zagrożeniu. Ale tego typu ostrzeżenia są bardzo prowokacyjne. Nie rozumiem tego. Pachnie mi sensacyjką, gdyby nie źródło tej informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To fakt, alert chyba bez precedensu. Wydany został nie dla jednego kraju, ale całego kontynentu, więc coś musi być na rzeczy. Być może słyszą dzwony, ale za bardzo kościoła znaleźć nie mogą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powstaje pytanie - czy jest coś czego nie wiemy? Tzn. na pewno jest, nie ogłasza się takiego alertu bez ważnych sygnałów wywiadowczych. Nawet bardzo ważnych :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.