Facebook Google+ Twitter

Zagrożenie totalizmem cybernetycznego świata

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-09-21 15:54

Działania ludzkości coraz bardziej przekształcają się w pogoń za cybernetyczną katastrofą. Stanowiąc tym samym zagrożenie totalizmem cybernetycznego świata - samozagładą ludzkości.

Humanoid z ludźmi, czyżby niebawem całkowicie zastąpić miał gatunek ludzki.... / Fot. Fot. http://www.nasa.gov/mission_pages/station/multimedia/robonaut_photos.htmlWizja przyszłości świata / Fot. .

Sprawowane przez ludzi rządy na razie jeszcze posiadają w swych rękach instrumenty władzy. Rozważnie stosowane instrumenty rządowe, mogą zapewne przez dłuższy czas utrzymać ludzkie populacje na wysokim poziomie życia, jednocześnie korzystając z pracy robotów. Inaczej roboty na pewno wywarłyby presję na ludzi, tak samo jak ludzkość na wiele gatunków zwierząt, które zaczęły wymierać wraz z rozpoczęciem przez człowieka wyniszczającej gospodarki. Pomimo to, człowiek coraz bardziej samoistnie zmierza do samozagłady. Zaawansowana technologicznie broń - rakiety dalekiego zasięgu naprowadzane satelitarnie. Są one po to, aby nieść śmierć - stanowią, kolejną drogę do zagłady ludzkości. Ale nie tylko broń jest krokiem w przód ku samozagładzie.

Zastanawiającym jest fakt, w jakim stopniu i czy tylko wizjonerzy kształtują naszą przyszłość. Czy "cybernetyczna przyszłość świata " - czyli cyberświat i całe to w nim zawarte widzenie przyszłości, powstałoby też, gdyby tak zastanowił się ktoś, jaką sobie szykujemy przyszłość? Istnienie i funkcjonowanie świata przyszłości nie powinno być zależne od jednostkowych idei, czy osiągnięć. Faktem jest, że wizjonerzy z pewnością w jakimś stopniu pchają ten świat do przodu, ale czy jest to podążanie akurat w dobrym kierunku?


Już zaraz po poczęciu zaczyna się kontrola ludzkości - podgląd płodu ludzkiego w
badaniu USG około 6 tygodnia ciąży. Po przyjściu na świat, nawet w czasie snu częstokroć dziecko jest obserwowane za pomocą urządzenia do bezprzewodowego podglądu dziecka (elektroniczna niania). W ten sposób niektórzy rodzice podglądają, co dzieje się w sypialni ich pociechy. Następnie monitoring w przedszkolu, szkole, na ulicy, w sklepach, bankach, w pracy, itd. Telefony komórkowe, Internet,konta bankowe, pojazdy wyposażone w GPS, nomady, itp.Wszystko to jest obecnie pod kontrolą.

Obecnie na świecie jest bardzo długa lista urządzeń elektronicznych mających wpływ na swobodę i zagrożenie wolności dla naszej egzystencji. Napomknąłem zaledwie o kilku. Potężny krok do przodu zrobili naukowcy z dziedziny robotyki, gdzie humanoidalne roboty upodabnia się do ludzi.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (9):

Sortuj komentarze:

racjonalista
 • racjonalista
 • 13.05.2012 16:04

Lem też miał wizje i co? Okazuje się, że te jego niby wizje znajdują odzwierciedlenie we współczesnym świecie. Cenne uwagi widzę w tym artykule.

Komentarz został ukrytyrozwiń
outslider
 • outslider
 • 27.04.2012 21:23

A czemu miałby być homanoidalny? To taki niepraktyczny kształt dla maszyny...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lena
 • Lena
 • 27.11.2011 12:22

Nie sądziłam, że postęp techniczny kiedyś może spowodować nieobliczalną w skutkach katastrofę ludzkości. Bądź co bądź człowiek sam sobie szykuje taki los.

Komentarz został ukrytyrozwiń
grzesiek baranowski
 • grzesiek baranowski
 • 18.10.2010 10:28

super wizja przyszlosci - ciekawy temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobiście nie czuję się zagrożona;)
Ludzie wyrażają zgodę na korzystanie z takich urządzeń, z wygodnictwa,ciekawości,etc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszna wizja. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.09.2010 10:08

Kolejny dowód na to, że każdy nasz krok jest bacznie monitorowany -

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1674488,0,,nie_szwendaj_sie__kamera_ma_cie_na_oku,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 21.09.2010 21:21

Dziękuję za wsparcie duchowe:) Myślałem, że to wszystko o czym napisałem jest tylko wytworem mojej wyobraźni :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni, szalenie ciekawy temat, ja też często myślę co będzie jak zdominują nas komputery, co stanie się z naszą intymnością i naszym życiem duchowym ??? 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.