Facebook Google+ Twitter

Zagrożenie wybuchem epidemii cholery w Nigerii

Minister zdrowia w Nigerii ostrzega przed wybuchem epidemii cholery w całym kraju. Ulewne deszcze, brak czystej wody i kanalizacji ułatwia rozprzestrzenianie się choroby.

Jak podaje BBC: http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-11093831, ministerstwo zdrowia w Nigerii ostrzega przed wybuchem epidemii cholery w całym kraju. W ciągu ostatnich 3 miesięcy zanotowano blisko 6,5 tysiąca wypadków zachorowań, a liczba zgonów osiągnęła 352 osoby. Przypadki zachorowań odnotowano na razie w 12 z 36 regionów Nigerii.

W swoim oświadczeniu minister zdrowia ogłosił, iż istnieje realna groźba ogólnokrajowej epidemii, gdyż liczba zarażnoch wirusem wzrasta. Epidemia rozwija się coraz szybciej z uwagi na ulewne deszcze i brak czystej wody pitnej. Nie bez znaczenia jest również powszechny brak sanitariatów.
W sąsiednim Kamerunie również odnotowano liczne zachorowania, liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła już 200 osób.

Cholera jest chorobą przenoszoną przez wodę. Powoduje biegunkę i prowadzi do ciężkiego odwodnienia. Nieleczona, może doprowadzić do śmierci. Mimo tego, iż jest bardzo zaraźliwa, nie jest trudno zatrzymać jej rozwój i zapobiegać przed zarażeniem się osób zdrowych. Wystarczy do tego dostep do czystej wody, urządzeń sanitarnych oraz kanalizacji. Niestety, jedynie nieliczni Nigeryjczycy mają dostęp do opieki medycznej i punktów sanitarnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.