Facebook Google+ Twitter

Zagrożona kandydatura Kluzik-Rostkowskiej na wicemarszałka sejmu

Kandydatura Joanny Kluzik-Rostkowskiej na wicemarszałka sejmu jest zagrożona. Jak donosi "Wprost" część posłów PiS wystąpiło przeciwko szefowej sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego.

Joanna Kluzik-Rostkowska / Fot. Wikimedia CommonsWedług posłów PiS związanych z dawnym Porozumieniem Centrum, Kluzik-Rostkowska jest zbyt liberalna i lewicowa. Marek Suski uważa wręcz, że nie reprezentuje ona głównego nurtu PiS. Nieoficjalnie politycy Prawa i Sprawiedliwości zarzucają szefowej sztabu nielojalność. Ma o niej świadczyć wstrzymanie się od głosu, podczas wyboru Grzegorza Schetyny na marszałka sejmu.

Kolejnym argumentem przeciw Joannie Kluzik-Rostkowskiej, jest według oceny posłów odcięcie się, w czasie wyborów od klubu parlamentarnego PiS i nie liczenie się z nim w podejmowaniu decyzji. Sama zainteresowana jest zdziwiona tą opinią, bo jak twierdzi łącznikiem między sztabem a klubem był między innymi Marek Kuchciński.

Joanna Kluzik-Rostkowska to jeden z najbardziej liberalnych polityków PiS. Jest zwolenniczką metody in vitro i antykoncepcji, czym zyskała sobie wielu przeciwników w łonie partii. Do polityki weszła w 2004 r. Wybór między PiS i PO nie był dla niej oczywisty. Miała kontakty zarówno z Donaldem Tuskiem, jak i Jarosławem Kaczyńskim. Prawo i Sprawiedliwość wybrała dlatego, że obawiała się, że Tuskowi trudno będzie odmówić jej miejsca na listach PO, z powodu wieloletniej znajomości - mówiła o tym w wywiadzie dla "Dużego Formatu".

Źródło: Wprost
Fronda.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Jacek Kurski Panie Kazimierzu - Jarosław to jego brat pracujący w Gazecie Wyborczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.07.2010 16:20

Popełniam falstart, ale jak mówią starzy górale: lepiej późno niż później.
Nie zniżyłbym się nigdy do stosowania metody made in imć Kurski Jarosław. Ten osobnik opanował do perfekcji technikę i praktykę oceniania ludzi wg ich przodków przy okazji posługując się zawsze, ale to zawsze kłamstwem.
Temat, jaki poruszył Pan Gdak dotyczy przyszłości politycznej pani Kluzik. Temat krzyża był w innym artykule. Dyskutujmy na temat.
To, że prezes tak traktuje rolę kobiet w swojej partii źle świadczy o nim samym, a jeszcze gorzej o jego staczającej się po równi pochyłej partii. Pani Joanna Kluzik jest jedną z niewielu pozytywnych osób w tej partii. Nie pasuje do niej absolutnie. Nie wyobrażam sobie jej np. w 120-osobowym zespole (do którego not bene bezprawnie nie chce się dopuścić posła Palikota) mającym rzekomo badać sprawę smoleńską. Na kanapie obok prezesa co raz więcej miejsca się robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert jesteś zbyt inteligentnym facetem żebyś pisał tego rodzaju "sensacje" nie mając na nie dowodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już bardziej uśmiać się nie mogłem. Wojsko zaciężne w niwecz dorobek chce obrócić. Ot i następny dowód na nikczemność i małostkowość. Humor z zaistniałej głupoty. Ale sensu stricto jest to zatrważające. Nie ma nic gorszego jak wiara we własne słowa i własną mądrość. Bolesne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto Magda w zyciu nie poruszałbym spraw rodzinnych p.Bryleskiego ale to p.Gdak zaczął cytując w komentarzach do sprawy krzyża osąd p.Brylewskiego. Dodam b.agresywny. Jeżeli taki tuz pisania jak p.Gdak ,który w swoim prfilu zamieścza myśl Heideggera to robi to według mnie jest to powołanie się na autorytet! Jeśli nie to cała Pańskie pisanie panie wydawco jest psu na budę. Piszę Pan uciekając od zasadniczego mojego zarzutu iż p.Brylewski jest dla p.autorytetem w muzyce ale to nie jest o chorałach gregoriańskim Łaskawy Panie. Zarzucił mi Pan znamiona oszczerstwa w chamski sposób a kiedy juz powołalem się na żródła Pan w tej sprawie milczy. Odpowiem Panu jak Miller ''Jest pan dla mnie zerem''

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie, zaczyna mi się Pan w swej ironii - tylko kurcze czasami adresat nie ten - podobać. Ponieważ, nie będę ukrywał, trzymam stronę Rafała pozostawiam Panu wybór paragrafu http://literat.ug.edu.pl/honor/index.htm . Za niego w szranki staję. Proszę zrozumieć, wiek jest sprawą decydującą o doborze przeciwnika:). Jako Rycerz z pewnością Panu wiadomo, że istnieje taka możliwość. Sympatycznego wieczoru:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michał, mam jeszcze 5 prac , sprawdzę i cały dzień poświęcę Panu, przepraszam. A tak w ogóle to proszę przesłać pytania pocztą , będę wiedziała czego Pan ode mnie oczekuje. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę się opuściłem w czytaniu komentarzy pod materiałami ze świata polityki, ale tu widzę to samo. Pani Magdo, przypominam o Wawelu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwią mnie takie informacje. Kolejny temat zastępczy. I o dziwo znaleźli się piewcy broniący polityka PiS. Pani Joanna nie tak dawno była krytykowana a teraz znalazła tylu obrońców. Niesamowite. Może tak zaczniemy o politykach przyjaznej PO? Sporo by się tego nazbierało. Warto przypomnieć co robi PO z tymi co mają inne zdanie. Panie Rafale może tak o tym....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaintrygowanych szczegółami związku Sary Brylewskiej z Tymonem Tymańskim odsyłam tu: http://gala.onet.pl/0,1183737,1,1,tymon_tymanski,wywiady.html
I proponuję wreszcie zostawić w spokoju krewnych i znajomych ludzi, o których piszemy, chyba że macie się zamiar zniżyć do poziomu tabloidów, które ongiś rozpisywały się na temat drugiego związku Marty Kaczyńskiej, żeby zdyskredytować jej ojca. W tym kierunku chcecie pójść?

A z Kodeksu Boziewicza polecam art. 52 w rozdziale VI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.