Facebook Google+ Twitter

Zagrożony Gdańsk i Nowy Jork

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-06-27 18:06

Żuraw, Fontanna Neptuna i ulica Mariacka w Gdańsku są zagrożone zalaniem. Podobnie jak Nowy Jork, Aleksandria i Malediwy. Wszystko przez ocieplenie klimatu.

Dlatego WWF (Światowy Funduszu na Rzecz Przyrody ) apeluje do nas o troskę o środowisko. Właśnie opublikowano w internecie mapę świata za 50 lat.

Przycisk "stand by" (czerwone światełko oznaczające czuwanie urządzenia) wyłączyli wczoraj symbolicznie przedstawiciele WWF, ambasad niektórych krajów zagrożonych zmianami klimatycznymi i znani polscy podróżnicy - Beata Pawlikowska i Marek Kamiński. Przekonywali, że pozostawianie urządzenia w stanie czuwania powoduje duże, niepotrzebne zużycie energii. Ich zdaniem każdy z nas może zmienić sposób życia na bardziej ekologiczny - nie używać plastikowych toreb, kupować energooszczędne urządzenia. Używanie zmywarki do naczyń jest bardziej ekologiczne, niż mycie ręczne - zużywa się bowiem mniej wody.

Z opublikowanej na stronie internetowej dobryklimat.onet.pl mapy opracowanej na podstawie prognozy naukowców, zgodnie z którą za 50 lat poziom mórz i oceanów podniesie się o około 2 metry, wynika, że wiele miast jest zagrożonych: dolne dzielnice Nowego Jorku, Tokio, Mumbaju - siedziby Bollywood i Rio de Janejro. Zagrożona jest także Aleksandria i plaże w Egipcie.

Wysycha jezioro Czad, w związku z czym mieszkańcy leżących nad nim krajów - m.in. Nigeru, Nigerii, Kamerunu stracą źródła dochodu ( teraz żyją głównie z rybołówstwa i rolnictwa nawilżanych wodami jezior pól).

KB, MK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.