Facebook Google+ Twitter

Zagubieni w tajdze wędkarze zjedli swoich współtowarzyszy?

Przez blisko 4 miesiące trwały poszukiwania rosyjskich wędkarzy, którzy zaginęli w jakuckiej tajdze. Przetrwało tylko dwóch z nich, prawdopodobnie dzięki... zjedzeniu swoich towarzyszy.

 / Fot. Domena publicznaRosyjskim wędkarzom na dalekiej północy, m.in. w Laponii czy wschodniej Syberii, dość często zdarza się dryfować na krach lodowych i czekać na pomoc lodołamaczy, albo helikopterów. Pomoc nie zawsze przychodzi w porę. Czasem wędkarzom udaje się uratować z pułapki lodowej o własnych siłach. Bywa, że uwolnieni z lodu, po wydostaniu się na ląd, nie są w stanie określić miejsca swojego położenia. Błądzą w takich sytuacjach po okolicznej tajdze w poszukiwaniu ludzkich siedzib, jedzenia i schronienia.

Rosyjska prokuratura prowadzi właśnie śledztwo w sprawie tragicznej śmierci dwóch wędkarzy na wschodzie Syberii. Istnieje podejrzenie o morderstwo i możliwy kanibalizm, po doniesieniu, że uratowano dwóch wędkarzy błąkających się trzy miesiące po jakuckiej tajdze. Prokuratura ma podejrzenie, że "zjedli swoich współtowarzyszy" - czytamy w portalu interia.pl.

W sierpniu czterej mężczyźni zaginęli podczas wyprawy wędkarskiej w odludne regiony rosyjskiej Jakucji, położonej we wschodniej części dalekiej i rozległej Syberii. Po blisko czterech miesiącach poszukiwań, ratownikom udało się odnaleźć dwóch z nich, błądzących nieopodal rzeki Sutam, płynącej około 250 km od miasta Neriungri. Dwaj uratowani mężczyźni twierdzą, że współtowarzysze oddzielili się od nich i prawdopodobnie wciąż żyją.

Uratowani mężczyźni, w wieku 35 i 37 lat, zapewniali ratowników i prokuratorów, że przetrwali dzięki wybudowanej przez siebie chacie i szczęśliwie pozyskanemu pożywieniu, które udało im się zdobyć w tajdze. Opowieść ta nie mogła być potwierdzona, ani zweryfikowana. Gdy śledczy z Jakucka przyjechali na miejsce, odnaleźli niedaleko obozowiska ślady ludzkich szczątków. Na tej podstawie natychmiast wszczęto dochodzenie w sprawie o morderstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A dlaczego nie jedli złowionych ryb, których tam dostatek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.