Facebook Google+ Twitter

Zagubiony Wietnamczyk odnalazł rodziców po 40 latach

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-08-26 08:27

Wietnamczyk, który jako niemowlę zgubił się podczas amerykańskiego nalotu w 1967 r., wreszcie odszukał rodzinny dom. 40 lat temu Nguyen Quang Son był sześciomiesięcznym niemowlęciem. Matka tuliła go w ramionach, gdy obok ich domu eksplodowały amerykańskie bomby.

Ranną kobietę zabrano do szpitala, syn zaginął. Matka szukała go przez wiele lat. Dopiero w 1980 r., gdy straciła resztki nadziei, wybudowała dziecku symboliczny grób. Tymczasem tuż po nalocie chłopcem zaopiekowali się wietnamscy żołnierze, którzy oddali go pielęgniarce. Kobieta wychowała go jak własnego syna.

Dopiero w wieku 18 lat Nguyen Quang Son dowiedział się, że jest adoptowanym dzieckiem i postanowił odnaleźć biologicznych rodziców. Nie znał ich nazwiska, nie wiedział kim ani jak wyglądają. Po latach żmudnych poszukiwań odtworzył, co stało się podczas nalotu w 1967 r.

Dzięki pomocy weteranów wojennych dotarł do rodziców. Ci zaś nie mieli wątpliwości, że dorosły mężczyzna, który stanął w progu ich domu, jest ich rodzonym synem. Już jako niemowlę miał bowiem charakterystyczną bliznę nad prawym okiem. Jest też łudząco podobny do swego brata i trzech sióstr.

Anna Tomiak, bbc

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.