Facebook Google+ Twitter

"Zahipnotyzować Marię", czyli czy warto być podatnym na sugestie

"Zahipnotyzować Marię" to kolejna, po "Mewie", "Iluzji", "Moście przez wieczność" oraz "Opowieści o miłości", powieść Richarda Bacha. Pisarz-lotnik próbuje odnaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania dotyczące wpływu sugestii na życie.

 / Fot. Materiały prasoweMaria znalazła się w patowej sytuacji - nie umie pilotować samolotu, a jest przekonana, że jej mąż umarł za sterami. Instruktor lotnictwa Jamie Forbes pomaga wylądować spanikowanej kobiecie, która przez radio woła o pomoc. W wywiadzie dla prasy Maria wyznaje, że nieznajomy mężczyzna uratował ją poprzez zastosowanie hipnozy. Bohater spotyka w barze tajemniczą Dee Hallock, która zmienia jego sposób myślenia o życiu w kontekście sugestii, autosugestii oraz nieprzypadkowości następujących po sobie wydarzeń. To niecodzienne doświadczenie stanowi punk wyjścia dla rozważań Jamiego i jego wewnętrznego dialogu.

Książka traktuje o hipnozie w sposób bardzo przystępny dla każdego czytelnika. Pokazuje na przykładzie Jamiego, jak wsłuchać się w swój wewnętrzny głos oraz jak, w pozytywny sposób, wykorzystać autohipnozę dla uczynienia siebie choćby odrobinę szczęśliwszym człowiekiem. Nie jest to książka naukowa ani poradnik, a raczej mocno refleksyjna opowieść o człowieku, który dostrzegł w swoim życiu coś cennego, co wcześniej lekceważył.

"Widziane z góry, nasze życie przypomina ogromną łąkę zdarzeń, gdzie kwiaty rozkwitają w wyniku decyzji podjętych na podstawie sugestii, które przyjęliśmy, mając pewność, że otaczające nas zjawiska są albo prawdziwe, albo fałszywe" - to poetyckie porównanie zawiera w sobie sens przekazu. Właściwie tak można by streścić książkę, w której zawarte rozważania są nazbyt rozwlekłe.

Mnie ta książka nie zahipnotyzowała, aczkolwiek polecam ją wszystkim, którzy nie wierzą w siebie oraz w siłę podświadomości. Natomiast osoby pragnące zgłębić ten temat odsyłam do "Potęgi podświadomości" Josepha Murphy'ego.

Richard Bach
"Zahipnotyzować Marię"
Dom Wydawniczy Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tak, Murphy jest godny polecenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.