Facebook Google+ Twitter

Zainfekowani kulturą w Koluszkach

Kim są Alumni? Co w czerwcu będzie działo się w Koluszkach i czemu warto tam pojechać? Katarzyna Stefańczyk, organizatorka pierwszej edycji Infekcji Kulturalnej zdradza nam kilka informacji na ten temat.

Przygotowania do Festiwalu / Fot. Członek Klubu AlumnaKasia to niewysoka brunetka, studentka psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Widząc ją po raz pierwszy trudno wyjść z podziwu, ile ma w sobie charyzmy. Energią zaraża też osoby ze swojego otoczenia. To od niej usłyszałam po raz pierwszy o Klubie Alumna.
– Jest to ogólnopolskie stowarzyszenie młodych ludzi. Klub zajmuje się organizowaniem wymian międzynarodowych, obozów wakacyjnych, promuje młodzieżowe programy grantowe, zajmuje się doradztwem rówieśniczym, a teraz organizuje Festiwal – tłumaczy Kasia. – Najbardziej egzotyczne jest to, że członkowie Klubu rozsiani są po całej Polsce, pochodzą m.in. z Lublina, Wałbrzycha, Gostynina, Warszawy czy Koluszek, a mimo to są w stanie efektywnie działać.

Idea stworzenia Klub zrodziła się w 2003 roku w Szamocinie, podczas obozu dla absolwentów pierwszych trzech polskich edycji Make a Connection. Jego misją jest aktywizowanie młodych ludzi i zachęcanie ich do różnych inicjatyw. Nie łatwo jest jednak zostać członkiem Klubu.
– W nasze szeregi przyjmowani są ludzie, którzy realizowali w swoim mieście młodzieżowe projekty grantowe w ramach programów Make a Connection i Dobre Pomysły. A następnie wysłali zgłoszenie.

Zróbmy festiwal!

Na jednym ze spotkań Klubu pojawił się pomysł zrobienia festiwalu. - Wtedy duży, ogólnopolski festiwal pozostawał w sferze marzeń. Jeśli myśleliśmy poważnie o tego typu imprezie, to tylko jako o niewinnym przedsięwzięciu dla mniejszego grona odbiorców.Próby do Festiwalu / Fot. Członek Klubu Alumna

Z tego niewinnego przedsięwzięcia zrodziła się Infekcja Kulturalna. - Infekcja to ogólnopolski festiwal kulturalny, który promuje pasję i aktywność młodych ludzi – zdradza nam Kasia. - Ma infekować
szeroko rozumianą kulturę i pozytywną energię, zachęcać do realizowania swoich pasji. Infekcja jest twórczym, magicznym klimatem tworzonym przez młodych dla młodych - dodaje.

Ideą festiwalu jest zachęcenie młodych osób do aktywności. Danie im możliwości podzielenia się swoja pasją, wymiany poglądów. Być może niektórzy złapią nowego bakcyla, odkryją kolejne hobby. Festiwal ma stworzyć klimat kultury, pozytywnej energii. Ma pokazać młodym ludziom, że oni też potrafią stworzyć coś wielkiego. A nawet, że powinni realizować jak najwięcej nowatorskich inicjatyw i szalonych pomysłów. Przygotowaniem imprezy zajmują się studenci i licealiści. Wszyscy są wolontariuszami.

Samodzielnie zaprojektowali nawet profesjonalną akcję reklamową opierającą się wyszukanych formach marketingowych. Kasia zdradza nam tylko rąbek tajemnicy: - Radzę mieszkańcom dużych miast zaopatrzyć się w maski, bo ich miasta zostaną zainfekowane już pod koniec maja! Natomiast druga fala infekcji przejdzie przez Polskę już na początku czerwca. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.