Facebook Google+ Twitter

Zające i ogary

Logika wypowiedzi prof. Senyszyn we wczorajszej rozmowie z red. Moniką Olejnik, nie podlega dyskusji. Nie zawiera ona obrony przywilejów dawnych funkcjonariuszy SB i służb specjalnych: zawiera krytykę żonglerki prawem.

"Eurodeputowana SLD Joanna Senyszyn nie szczędzi słów krytyki pod adresem sędziów Trybunału Konstytucyjnego za to, że nie rozstrzygnęli losów ustawy dezubekizacyjnej. Jej zdaniem łamie ona konstytucję i dopuszcza do sytuacji absurdalnych. Morderca ks. Popiełuszki dostanie większą emeryturę, niż oficer lub bibliotekarka - zauważyła Senyszyn we wczorajszym programie Moniki Olejnik.

Logika wypowiedzi prof. Senyszyn we wczorajszej rozmowie z red. Moniką Olejnik, nie podlega dyskusji. Nie zawiera ona obrony przywilejów dawnych funkcjonariuszy SB i służb specjalnych: zawiera krytykę żonglerki prawem.

W przypadku emerytur wynikających z nadzwyczajnych uprawnień, wydaje się rzeczą słuszną sprowadzenie ich do poziomu świadczeń przeciętnego obywatela, a więc zastosowanie przelicznika powszechnie obowiązującego.

Jest coś chorego w zastosowaniu nadzwyczajnych restrykcji w stosunku do wszystkich - również w stosunku do pracowników cywilnej obsługi, szczególnie w zestawieniu z (po raz pierwszy robi to właśnie prof. Senyszyn) przytoczonym przykładem, że autentyczni zbrodniarze (mordercy ks.Popiełuszki), tracąc przywileje resortowe, przeszli w zakres działania powszechnych przepisów emerytalnych.

Wejście w życie prawa Kurtyki osobiście mnie nie dotyczy. Mogę sobie tylko pogratulować, że nie załapałam się swego czasu na pół etatu w żadnej milicyjnej lecznicy. Nie wiem jednak, czy koledzy, świadczący usługi rentgenowskie dla lecznic MSW nie zostaną przycięci do wymogów tego prawa. Wszak nie należą do grupy osób, których pan Kurtyka ze względu na tajemnicę państwową, ujawnić nie może nikomu. ZUS-owi też. A jest przecież bardzo liczna grupa osób, która dzięki swej tajemnej wiedzy nowemu prawu podlegać nie będzie, pomimo że IPN-skie kryteria pasują do nich jak ulał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Przeczytałem z zainteresowaniem. Gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skorygowano mnie i okazuje się że więźniowie na miesięczne utrzymanie otrzymują ponad 2.200 zł(PLN). Jak te informacje zebrać w jedną kupkę aż niedobrze się człowiekowi robi od tej sprawiedliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.01.2010 21:04

Detektyw Monk

Proszę nie wypowiadać się w moim imieniu (Polacy nie chcą żyć…). Może nie znam jakichś wyjątkowych pod tym względem badań socjologicznych, których treść obrazowałaby istnienie odmiennego stanu od rzeczywistego. Po raz pierwszy słyszę - totalitarne państwo katolickie. Cóż to za oksymoron? W takim rzekomo państwie musiałaby istnieć policja katolicka, rozbudowany aparat przemocy, czy wyrafinowany system inwigilacji obywateli, natomiast największą pensję powinny były pobierać wszelkiego rodzaju agentury bezpieczeństwa, czy służby opresyjno-śledcze itd. Sądy w państwie o takim charakterze są z reguły podporządkowane dominującej partii i są z reguły polityczne. W kwestii sprawowania władzy wszechwładnie panuje wodzostwo. Na dodatek sprawujący władze, to przede wszystkim, psychopaci. Historia zna takie państwa, lecz to były wyłącznie państwa świeckie (miliony ofiar-poświadczają o tym odpowiednie źródła historyczne). Nie muszę chyba wymieniać ich nazw. Wiedza o tym jest powszechna. Władza państwa totalitarnego swym zasięgiem obejmuję nie tylko: oświatę, kulturę, religię, lecz także dziedzinę technologii, bazę przemysłową, sferę kapitałową itd. W których konkretnych dziedzinach gospodarki instytucja kościelna ma monopol. Nawet w sferze odnawialnych źródeł energii (także geotermia) panuje równoprawny dostęp podmiotów gospodarczych w ich wydobywaniu i przetwarzaniu.
I o jakim terrorze jest mowa? Jeśli ktoś nie wytrzymuje słownego oddziaływania (bo w praktyce takie możliwości są bardzo ograniczone) religijnych dogmatów, czy kościelnej indoktrynacji, to próbuje nadać temu zjawisku cechu właściwe dla prawdziwego państwa totalitarnego.

Stosowanie zasady odwrotności znaczeń terminów ma na celu przerzucenie ewentualnych win na przeciwnika ideologicznego, kulturowego, ekonomicznego.

Nie obawiam się funkcjonowania rzekomo dewocyjnego państwa kościelnego, bo od czego mam rozum. Takie państwo ani na chwile nie jest w stanie zagrozić mojemu prawu do wolności poglądów ani tym bardziej fizycznej wolności.
I do dewocji ludzie mają prawo, jako jeden ze wielu sposobów interpretacji skomplikowanego i przemijalnego zbyt szybko świata, czy życia jednostkowego.

A rzeczywiście może ogłupić taki fakt - kat ma wysoką emeryturkę, a Jego ofiara szuka czasami po śmietnikach.
Na to zgody nie może być w państwie prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze - podjrzewam, że zdziwienie pana Prezydenta jest kokieterią w ramach "nowego oblicza" przedwyborczego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak szanowna Jadwigo, Trybunał w tej kwestii pozbawiony jest jakiegokolwiek obiektywizmu konstytucyjnego, a PiS - owska propozycja modyfikacji konstytucji budzi zdziwienie nawet u samego Prezydenta

Komentarz został ukrytyrozwiń

i znowu obudziłem się w kraju Kalego
spieprzaj dziadu Kali mówić dobrze
Kali prostytutka obraza majestatu
w polityce jak w życiu występują ogary i kundle ja to wiem stając na pole boju

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.tvn24.pl/-1,1638317,0,1,senyszyn-do-prokuratury-za-prostytucyjny-trybunal,wiadomosc.html
" Joanna Senyszyn znieważyła organ konstytucyjny - twierdzą prawnicy z Centralnego Instytutu Analiz Polityczno-Prawnych. Dziś złożyli oni zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez europosłankę. Chodzi o jej wypowiedź w "Kropce nad i" TVN24, w której Trybunał Konstytucyjny nazwała "prostytucyjnym".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Detektyw Monk - szanowny Panie - wdzięczna za wpis, pragnę zwrócić jednak Pańską uwagę na fakt, iż prezentowanie własnych poglądów jest o wiele bardziej wiarygodne, jesli robi to osoba nie ukrywająca sie za pseudonimem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trybunał to organ służący po to by zrobić z Polski bandyckie , totalitarne państwo katolickie . Kościół od 20 lat rękami swych klerykalnych sługusów buduję dewocyjne , ogłupione społeczeństwo. Normalni,powtarzam normalni Polacy nie chcą żyć w katolickim terrorze. Zabierają pieniądze z zemsty, jak jest w dzisiejszej Polsce ? Są ludzi , którzy nie mieli za co zrobić Świąt , a na pałace biskupów idą miliony . Także z podatków ateistów, prawosławnych i protestantów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Określenie prof. J. Senyszyn ostre i dosadne, ale nie pozbawione racji.
Od lat bulwersują społeczeństwo kuluarowe wieści z polskiego parlamentu
o kupczeniu ustawami; czy to nie jest prostytuowaniem sie naszych
wybrańców!?
A czy nasze sądownictwo jest niezawisłe, wolne od wpływów politycznych,
biznesowych, czy innych koterii???
Wszystko to obrzydliwe i karygodne; także mściwość małych ludzi
przywiązanych podobno do wartości chrześcijańskich.
Konstytucja gwarantuje równość praw i obowiązków wszystkim obywatelom.
Przestępcy podlegają KK; a skoro ta grupa osób nie znalazła się pod
takimi zarzutami, to jak można poddawać je dyskryminacji!?
Czy TK demokratycznego państwa może wydać tak absurdalne orzeczenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.