Facebook Google+ Twitter

Zajęcia w szkołach zagrożonych powodzią odwołane także we wtorek

Wśród szkół, zamkniętych w stolicy z powodu zagrożenia powodziowego, znalazły się licea ogólnokształcące, w których od początku maja trwają ustne egzaminy maturalne. 24 i 25 maja matury ustne będą odwołane w tych szkołach lub przeniesione do placówek bezpiecznych.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellDyrektorzy mogą podejmować decyzję samodzielnie. Do wyboru mają dwie opcje: przełożenie poniedziałkowych i wtorkowych egzaminów na inny termin lub zmianę lokalizacji egzaminu. Z naszych informacji wynika, że o ile to możliwe, starano się o znalezienie bezpiecznych szkół i "gościnne" przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego. Tam, gdzie z różnych powodów jest to niemożliwe maturzyści muszą dowiadywać się o nowe terminy egzaminów.

Dziś w większości szkół nie było problemów z komunikacją. W niektórych przypadkach osoby, które pojawiały się na egzaminie w zamkniętej szkole, mogły nawet liczyć na transport pod nowy adres.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu, wiceprezydent Włodzimierz Paszyński potwierdził, że do Biura Edukacji stołecznego ratusza, nie dotarły żadne głosy na temat zakłóceń w funkcjonowaniu tych placówek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.