Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14899 miejsce

Zajęcia z dziećmi chorymi na nowotwory w Zabrzu

Dzieci chore na wszelkiego rodzaju nowotwory zasługują na szczególną opiekę, uwagę i miłość. Mimo postępu w medycynie, to nadal choroba, która zbiera obfite, śmiertelne żniwo.

 / Fot. fot. Monika CzoikÉric-Emmanuel Schmitt w książce Oskar i Pani Róża opisał, jak oczami dziecka wygląda ta choroba. Dziecku, które cierpi na nowotwór, bardzo przydaje się rozmowa, towarzystwo, obecność kogoś bliskiego.

Wzorem Pani Róży, na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu, odbyło się niecodzienne spotkanie. Monika Czoik, w towarzystwie Henryka Czich z zespołu / Fot. fot. Monika CzoikUniverse oraz zespołu Nienegatywni zorganizowała dla dzieci-pacjentów zajęcia muzyczno-plastyczne. Na korytarzu zasiadła widownia, składająca się z małych, zaskoczonych buziek. Dzieci wysłuchały - w wersji lektorskiej i śpiewanej - „Zaczarowane miasto” oraz klasykę dziecięcej poezji, m. in. Porzeczkę, Żabę i Misia. Po skończonym czytaniu miały za zadanie wykonanie ilustracji do usłyszanych wierszy. Na zakończenie, przede wszystkim dla zgromadzonej dorosłej publiczności, Henryk Czich zaśpiewał, z akompaniamentem gitary, „Wołając przez Ciszę”, jeden z przebojów Universe.

Dzieci na pamiątkę otrzymały prezenty w postaci książeczek i słuchowisk autorstwa Moniki Czoik.

 / Fot. fot. Monika CzoikTo było już trzecie spotkanie z dziećmi Moniki Czoik w zabrzańskim szpitalu. Oby podobnych inicjatyw było więcej, aby chore dzieci choć na chwilę mogły oderwać się od szpitalnej rzeczywistości.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

monika
 • monika
 • 21.08.2011 22:07

pozdrowienia dla wszystkich dzieci z Zabrza .szkoda ze te spotkania sa raz w miesiacu powinnlo ich byc wiecej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Skutnik
 • Katarzyna Skutnik
 • 16.08.2011 11:29

Monia jesteś Cudotwórczynia. Dzieciom tak niewiele potrzeba a mimo to, nie każdy potrsfi sprawić, że dzieci się śmieją. Pozdrawiam cie bardzo serdecznie i życzę dużooooo zdrówka wszystkim dzieciaczkom z Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szpitalu nr 1 w Zabrzu

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo dla pomysłodawców tej akcji, dla artystów za poświęcony czas , dla autora za opis :) a dzieciom ..dużo zdrówka i uśmiechu !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zoro
 • Zoro
 • 03.08.2011 23:25

"Uśmiech jest lekarstwem, które każdy może sobie przepisać." Ten pamiętny dzień podarował wszystkim wiele uśmiechu, który dodał sił i utwierdził wszystkich że warto... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zi3i
 • Zi3i
 • 03.08.2011 13:04

No Monika chcialas i masz , oby wiecej takich pomyslow wpadalo Ci do glowy oczywiscie nie zapomnij o nienegatywnej ferajnie ;)
Dalismy tym dzieciakom duzo pozytywnej energii i zabawy oby tak dalej pzdr ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iskierka
 • Iskierka
 • 03.08.2011 11:22

Brawo!! Moje gratulacje!! Dzieci potrzebują takich spotkań aby oderwać się od szarej rzeczywistości. Oby jak najwięcej takich inicjatyw!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
men
 • men
 • 02.08.2011 22:32

Monia nie przestajesz mnie zadziwiać -Jesteś niezwykła, wspaniała... przepraszam ze tak pisze ale wlasnie tak mysle a nigdy bym Ci tego nie powiedział. SZACUN!!! i trzymam kciuki za kolejne wierszyki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra idea ... oby takich wiecej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.