Facebook Google+ Twitter

"Zajmiemy się morderstwem" - recenzja książki pt. "Posłuszeństwo"

William Lavender to amerykański pisarz i wykładowca literatury i kreatywnego pisania na jednej z wyższych uczelni w USA. Książka pt. „Posłuszeństwo” to jego debiutancka powieść, która została znakomicie przyjęta przez czytelników i krytykę.

Okładka książki / Fot. William LavenderUniwersytet Winchester w Indianie, to miejsce, gdzie grupa studentów zapisuje się na kurs nr 204 – Logika i rozumowanie u profesora Williamsa. Ów profesor, to postać tajemnicza i nikomu nieznana. Żaden ze studentów nigdy wcześniej nie widział prowadzącego, a w kronikach uczelni niewiele się można o nim dowiedzieć

Zajęcia profesora Williamsa rozpoczynają się od słów: „Zajmiemy się morderstwem” a ich celem jest nauczenie studentów logicznego myślenia. W ciągu jednego semestru (6. tygodni) mają oni do rozwiązania fikcyjną zagadkę, w której muszą odnaleźć dziewczynę o imieniu Polly. Jeśli to im się nie uda, dziewczyna zostanie zamordowana.

Początkowo poznajemy trójkę studentów, dla których zagadka od samego początku wydaje się być tajemnicza i intrygująca: Mary Butler, to studentka trzeciego roku literatury, dawniej chodziła z Denisem, Brian House - zamknięty w sobie, zgryźliwy chłopak, który ukrywa rodzinną tragedię - nie jest on w stanie zapomnieć o samobójczej śmierci brata oraz Dennis Flaherty młodzieniec o nieprzeciętnej urodzie, członek bractwa Phi Kappa Tau.

Studenci wtajemniczani są w zagadkę przez profesora Williamsa wieczornymi mailami na temat motywu, okoliczności, miejsca i czasu zniknięcia Polly. Ogromną zaletą tej książki jest fakt, iż zagłębiając się w historię zaginionej Polly, stajemy się jednym ze studentów uczestniczących w kursie nr 204 - Logika i rozumowanie. Akcja tego rewelacyjnego thrillera wciąga nas tak bardzo, że odkładając książkę w myślach nadal szukamy rozwiązania zagadki podążając za wskazówkami profesora. Uciekający czas staje się dodatkowym czynnikiem rosnącego napięcia (konkretne etapy książki rozpoczynają się od informacji ile zostało do końca czasu).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.