Facebook Google+ Twitter

Zakajew: Nie chcieliśmy przerwać dialogu między Polską a Rosją

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-09-18 18:09

Szef emigracyjnego rządu Czeczeni Ahmed Zakajew powiedział w sobotę, że nie chce, by jego obecność w Polsce na Światowym Kongresie Narodu Czeczeńskiego pogorszyła stosunki polsko-rosyjskie. "Nie chcieliśmy przerwać dialogu między Polską a Rosją" - podkreślił.

Ahmed Zakajew / Fot. PAP/Paweł SupernakZakajew powiedział na konferencji prasowej w Pułtusku, że nie chce, by jego przyjazd do Polski pogorszył stosunki naszego kraju z Rosją.

"Przyjechałem do Polski i organizowaliśmy Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego w Polsce nie dlatego, że chcemy rozszerzyć przepaść między Polską a Rosją" - oświadczył. Jak zaznaczył, on i jego rodacy "nie chcieli przerwać dialogu między Polską a Rosją".

Ocenił, że Polska powinna mieć dobre stosunki z Rosją, dlatego że jest to "sąsiad strategicznie ważny dla Polski i wielki kraj".

Zakajew nawiązał do piątkowej decyzji sądu, który odrzucił wniosek prokuratury o jego tymczasowym aresztowaniu. Jak ocenił, "to było postanowienie absolutnie zgodne z prawem, chociaż oczywiście dla Rosji to jest decyzja polityczna".

"Polska nigdy nie odejdzie od swoich pryncypiów, od demokracji, od zasady prawa i suwerenności" - zaznaczył. "Ale Polska pokazała, że (...) prawo może być oddzielone od polityki i tak powinno być" - podkreślił szef emigracyjnego rządu Czeczenii.

Odnosząc się do swojego zatrzymania przez policję w piątek rano w drodze do prokuratury, powiedział, że "to nie było klasyczne zatrzymanie", bo sam zmierzał do prokuratury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A skoro już - to sie tu wylansuję. A co!link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łaskawe panisko - nie chciał pogorszyć stosunków.
Na moje oko lepiej jednak byłoby, żeby sie pan Zakajew od Polski odstosunkował - jego wyznania miłosci do naszego kraju jakoś mnie nie przekonują. Chyba dlatego, że nie wręczył nam kwiatków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Ahmed Zakajew- Hipokryta . NIe chcem ale muszem . Teraz wierzę ,że Wałęsa jest b.znany w świecie. Narobił bałaganu i tyle. Dostali ten swój Kongres na tacy jeszcze od L.Kaczyńskiego a zachowują się jak pijani goście na przyjęciu.W sobotę po zatrzymaniu ich komentarze byly tak obrażliwe dla Gospodarza czyli POlski i Polaków , że byłem zaskoczony brakiem reakcji mediów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.