Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36816 miejsce

Zakaz akwizycji OFE

Tylnymi drzwiami do ustawy demontującej nasz system emerytalny, żeby wyglądało, że wszystko spina się budżetowo Platformie, trafił ponownie zapis o zakazie akwizycji. To, że 200 tys. osób straci pracę p. Boniego nie interesuje.

Lobbing zagranicznych koncernów będących właścicielami Powszechnych Towarzystw Emerytalnych AVIVA i ING (posiadającymi łącznie ok. 40 proc. rynku na 14 Powszechnych Towarzystw Emerytalnych) od wielu miesięcy próbował doprowadzić do wprowadzenia zakazu akwizycji wtórnej, ponieważ z miesiąca na miesiąc kurczy się ich udział w polskim rynku emerytalnym.

Co to znaczy dla nas - członków OFE? W obecnej ustawie znalazł się zapis, że nie możemy zmienić Funduszu ani w siedzibie PTE, ani na spotkaniu z przedstawicielem, co więcej przedstawiciel nie może nas już skłaniać do zmiany OFE... Czy to przypomina w jakikolwiek sposób wolny rynek...?

Twórcą obecnej "reformy" demontującej system emerytalny jest p. Michał Boni. Jaki interes ma w zakazie akwizycji? Przeglądając życiorys p. Boniego, warto zwrócić uwagę, że był członkiem Rady Nadzorczej PTE Commercial Union (obecnie AVIVA)... i wszystko staje się jasne.

Jakie są konsekwencje tego zakazu akwizycji wtórnej, o tym już pisałem w poprzednim artykule. Przypomnę jednak, że z dnia na dzień 30.04.2011 pracę straci ponad 200 tys. osób działających na tym rynku i pomagającym nam w kontaktach z ZUS, odzyskiwaniem naszych zaległości z ZUS na nasze konta w OFE i reprezentujących Fundusze Emerytalne.

No ale Platformy nie interesuje, że 200 tys. osób straci pracę, ani to co my OBYWATELE, mamy do powiedzenia w sprawie demontażu systemu emerytalnego.

Przykre to trochę, bo przyznam, że dałem się nabrać i w ostatnich wyborach... Nie popełnię po raz kolejny tego błędu.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Też miałam dość tych ciągłych telefonów. Nawet jak miałam OFE to dzwonili do mnie z tej samej firmy po kilka razy. Jakaś paranoja. Teraz można sobie bez żadnych przeszkód zmienić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
milko polo
  • milko polo
  • 21.07.2012 18:57

no to akurat dobra wiadomość, bo sam pamiętam jak mnie nękali agenci po zmianie OFE, nękali to w sumie mało powiedziane, oni mnie nachodzili w domu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Teosia
  • Teosia
  • 14.07.2012 19:30

Już od maja zeszłego roku się zmieniło, jest zakaz akwizycji przez agentów, a zmiana jest bezpłatna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no już nie trzeba płacić za zmianę OFE?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zombi28
  • zombi28
  • 10.06.2012 09:23

Mi jest także na rękę to, że mogę sobie sam zmienić OFE i nie muszę się w tym celu z nikim spotykać, ani odbierać ciągle telefonów z ofertami. Wszystko odbywa się drogę korespondencji i jest bezpłatne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Trezor
  • Trezor
  • 13.05.2011 17:34

Uff.Już mi przeszło.Przepraszam za formę poprzedniego wpisu-kulturalny człowiek nie powinien się tak zachowywać.Wracając do tematu.Ten akwizytor był zwyczajnie nieuczciwy.Wmówił żonie że nasz dotychczasowy OFE BANKRUTUJE i ze to ostatnia szansa na zmianę funduszu bo od maja będzie to NIEMOŻLIWE.Zapomniał poinformować o drobiazgach że fundusz będzie można zawsze zmienić samodzielnie
a od maja to on straci pracę i stąd jego aktywność ( było to jeszcze przed poprawką do ustawy która wydłużyła działalność akwizytorów do końca roku).Uważam że taki człowiek nie zasługuje na miano akwizytora i należną prowizję.By rozwiać wszelkie wątpliwości i mity na temat prowizji proszę kompetentną osobę o informację .Ile kasy przeleciało temu oszustowi koło nosa ?Żona należy do OFE od 1999 roku i zgromadziła kapitał w kwocie 63267 PLN. "Akwizytor" reprezentował OFE AXA .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Trezor
  • Trezor
  • 06.05.2011 12:32

Każdy akwizytor który przestąpi próg mego domu dostanie po ryju.Nareszcie ktoś zabrał się za bandę cwaniaków naciągających ludzi.Jeśli ktoś chce zapisać się do OFE zrobi to bez najmniejszych problemów.
Przez takiego kutasa o mało nie rozpadło się moje małżeństwo.Na szczęście zdążyłem zmusić żonę by się z podpisanej umowy wycofała.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sebastian parada
  • sebastian parada
  • 20.04.2011 14:46

Jak mnie to wkurwia, już chuj z ta akwizycją! Ważniejsze jest że kroją nam emerytury a my na to kurwa patrzymy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jolanta_125
  • jolanta_125
  • 08.04.2011 07:25

A kto robił referendum jak wprowadzano OFE?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leszek
  • Leszek
  • 06.04.2011 16:27

hoooo co istotne - !!! po pierwsze powinno byc referendum w sprawie zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych po drugie nikt nie moze innym zakazac pracy i tego co maja robic a po trzecie obywatele musza miec ostateczny glos w sprawie panstwa!!! nikt nie moze tez latac wlasnych bledow z pieniedzy obywateli RP (naszych)... nooo to moze my zabierzemy premierowi prace?!!! DOSC PO!!! DOSC - zostawcie prace i pieniadze obywateli...