Facebook Google+ Twitter

Zakaz handlu w Łodzi... poza miejscami wyznaczonymi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-14 21:05

W Łodzi od dziś obowiązuje zakaz handlu w miejscach innych niż wyznaczone. O wprowadzeniu tego przepisu zadecydowała łódzka Rada Miejska.

Radni w ten sposób chcą doprowadzić by z ulic miasta zniknął tak zwany "handel kartonowy". Uchwała zakazuje także sprzedaży z koszów, stoisk, przyczep, samochodów i kontenerów poza miejskimi targowiskami.

Choć nowy przepis już obowiązuje, to dziś na łódzkich ulicach nie brakowało nielegalnych handlarzy. Niektórzy w ogóle nie wiedzieli o nowym zakazie.

Komendant straży miejskiej w Łodzi Paweł Lipski uważa, że nowy przepis tylko częściowo rozwiązuje problem nielegalnego handlu. Jak wyjaśnia Lipski, zakaz zamyka "furtki" nielegalnym handlarzom, którzy obchodzili prawo rejestrując się, na przykład, jako producent rolny, a sprzedawali egzotyczne owoce.

Lipski stwierdza że, nielegalni handlarze to problem każdego polskiego miasta. Aby go rozwiązać potrzebne są zmiany legislacyjne, które rozszerzą kompetencje policji i straży miejskiej.

Komendanci straży miejskiej z całej Polski zamierzają stworzyć projekt nowelizacji przepisów, które umożliwiłyby konfiskowanie nielegalnego towaru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.