Facebook Google+ Twitter

Zakaz kąpieli w Bałtyku wzdłuż całej plaży w Świnoujściu

W sobotnie popołudnie po raz pierwszy tego lata wprowadzono zakaz kąpieli w Świnoujściu. Badania potwierdziły wysokie stężenie zanieczyszczeń mikrobiologicznych w morzu. We wtorek w związku ze skażeniem zamknięto kolejny odcinek plaży - na Warszowie na wyspie Wolin.

A jeszcze niedawno było słonecznie, barwnie, wesoło. / Fot. Jola PaczkowskaMorze było pełne amatorów kąpieli aż po niemiecki Ahlbeck. / Fot. Jola PaczkowskaTo wielka strata. Także dla miejscowych, którzy za noclegi żądali horrendalnych kwot i na brak chętnych nie narzekali. Chwytali chwilę, bywało, nieuczciwie ryzykując reklamacjami i skargami. Cóż mieli do stracenia - kur znoszących złote jaja, tj. gości zza zachodniej granicy i tak było bez liku.

A walory tegorocznego pobytu nad naszym morzem do tej pory były nie do przecenienia. Temperatura wody w Bałtyku przewyższała tę w Morzu Śródziemnym.Takiej pogody na polskim wybrzeżu nie notowano od lat.

Na razie nie wiadomo, co jest źródłem skażenia, w pobliżu granicy, gdzie woda jest najbrudniejsza, nie ma żadnych zabudowań, jest tylko las. Nie ma też publicznych toalet, mimo że codziennie wypoczywa tam kilka tysięcy osób.

Nie brakowało też zbieraczy muszelek. / Fot. Jola PaczkowskaFontanna nie zastąpi niestety morza. / Fot. Jola PaczkowskaTymczasem wyniki kolejnego badania morskiej wody potwierdzają skażenie wody bakteriami z grupy coli (nazywanych kałowymi, fekalnymi).

Statystycznie najcieplejsza woda w Bałtyku zdarza się na przełomie lipca i sierpnia lub w pierwszej połowie sierpnia. Ci, którzy śledzą statystyki, mogą się czuć zawiedzeni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Przypomniałam sobie, Piotrze Twój pierwszy wpis. A tu, jak widzę, doszły nowe. Niemal artykuł. I to dowód na to, że komentarze mogą być merytoryczne, na temat, obywatelskie, wartościowsze od samego artykułu, którego dotyczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed miesiącem na wycieczce rowerowej znowu byliśmy świadkami wypuszczania osadów z oczyszczalni do Regi. "Dobroć Boga i głupota ludzka nie ma granic"(polskie).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę tylko dodać, że powiadomiłem o tym prezesa firmy do której należy oczyszczalnia ścieków w Nowogardzie i w razie kontynuowania tego procederu złożę doniesienie do prokuratora. Widocznie jest wiele takich miejsc, gdzie wypuszcza się osady z oczyszczalni ścieków do rzek a w konsekwencji do Morza Bałtyckiego. Ostatnio z wiarygodnego źródła dowiedziałem się że w zlewni rzeki Regi większość osiedli po PGR-owskich nie posiada oczyszczalni ścieków lub oczyszczalnie te nie są prawidłowo eksploatowane i ścieki te odprowadza się bezpośrednio do rzeki Regi i dlatego woda w tej rzece na odcinku Łobez-Taczały jest śmierdząca. W latach 80-tych ubiegłego wieku woda w tej rzece była w pierwszej klasie czystości wody i była jedną z najciekawszych rzek nadających się do spływów kajakowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu, odpowiedź masz tutaj: <a href="link
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.08.2010 15:38

Nie pierwsza i nie ostatnia sytuacja jaka przydarza się na naszych nadmorskich kąpieliskach... Cóż, nawet nie musimy się czarować, gdyż wiadomym jest, że człowiek sam sobie zgotował taki los....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielka szkoda ...czy można temu zapobiec 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Między innymi z tego prozaicznego powodu unikam pobytów nad morzem... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to za przyjemność być nadmorzem i nie móc pływać :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.08.2010 09:49

I tylko ludzi mi żal:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.