Facebook Google+ Twitter

Zakaz palenia zwiększy drobne kradzieże?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-13 09:13

Wprowadzenie zakazu palenia papierosów w restauracjach może spowodować wzrost drobnych kradzieży - alarmują policjanci. I chcą ostrzegać klientów przed kieszonkowcami - czytamy w "Życiu Warszawy".

Problem zasygnalizował w rozmowie z gazetą szef stołecznej policji Adam Mularz. Wcześniej na wzrost kradzieży kieszonkowych w restauracjach wskazywali policjanci z krajów, które już wprowadziły zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Policjanci rozmawiali o tym między innymi w Lizbonie na międzynarodowej konferencji dotyczącej zwalczania przestępczości pospolitej w dużych miastach.

Okazuje się - że ludzie zostawiali swoje rzeczy przy stolikach i wychodzili na zewnątrz lokalu, aby zapalić papierosa. W tym czasie byli okradani. Bandyci szybko zorientowali się, że mają łup w zasięgu ręki. Złodzieje zabierali z pozostawionych kurtek i toreb telefony komórkowe, portfele, karty bankomatowe.

Funkcjonariusze zapowiadają, że będą zachęcać restauratorów, aby do karty dań wkładali ulotki ostrzegające przed tego typu przestępczością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.