Facebook Google+ Twitter

Zakaz publikacji odbija się większym echem niż sam artykuł

Eurodeputowany Jacek Kurski uzyskał sądowy zakaz publikacji materiału prasowego o jego rzekomym romansie.

 / Fot. Wojciech Barczyński/PolskapresseOd ładnych paru lat nie czytam tygodnika „Nie”. Pewnie więc nie dowiedziałbym się o domniemanym romansie Jacka Kurskiego, gdyby on sam nie spowodował rozgłosu wokół tej sprawy. Otóż euro deputowany, na wieść o tym, że pismo Urbana zamierza wyciągać na światło dzienne wątki z jego życia osobistego, skorzystał z pomocy prawnej i uzyskał sądowy zakaz publikacji materiału na temat jego prywatnych problemów. I ten właśnie zakaz spowodował, ze o sprawie dowiedziała się cała Polska.

Nie jestem pewien, czy dokładnie o to chodziło Jackowi Kurskiemu… Wyobrażam sobie rechot Jerzego Urbana, który praktycznie za darmo uzyskał reklamę swojego pisma. Dziesiątki gazet i portali internetowych informuje bowiem o tej, nie ma co ukrywać, pikantnej sprawie. Założę się, że kolejne numery „Nie” sprzedadzą się w o wiele większym nakładzie niż dotychczas.
Co do samego romansu Jacka Kurskiego nie mogę się wypowiadać, gdyż nie mam ku temu żadnych podstaw. Jeżeli jednak rzeczywiście miał on miejsce, to wiarygodność posła Kurskiego bardzo na tym ucierpi. Wszak nie kto inny, tylko on sam ma zawsze pełne usta frazesów o świętości rodziny, trwałości związków małżeńskich i tp.

A już tak całkiem na marginesie, to jest sporo prawdy w powiedzeniu o tym, że „Jeżeli mieczem wojujesz, to od miecza zginiesz”. Pamiętamy przecież „dziadka z Wehrmachtu”….Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Cenzura działa. Szwankuje ta polska demokracja. Jeden z najperfidniejszych polskich posłów. Jego hipokryzja przekracza wszelkie normy. Nie do pobicia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sąd nie przychylił się w całości do prośby pana Kurskiego . Zakaz miał być na rok i w całości . Sąd orzekł 6 miesięcy i zakaz publikacji niektórych fragmentów artykułu.
Podobno tygodnik NIE wydrukował w całości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ireneuszu, nawiązałam do pytania Pana Sergiusza:
"Pisze Pan łaskawie, że wiarygodność Kurskiego ucierpi. Czy wg Pana Kurski był kiedykolwiek wiarygodny?"
Jedno jest pewne - ona sam uważa się za człowieka wiarygodnego, skoro tak zaciekle broni swej nieposzlakowanej czci. Pogratulować wiary w siebie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurski ewidentnie nie wiedział co to jest tzw.: "Efekt Streisand". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, prawdopodobnie tylko członkowie PSL i SLD nie kombinowali z nazwami ugrupowań.
Wyborcy zaś jak ślepcy, nabierali się na nazwy ugrupowań jakby nie wiedząc, że w rzeczywistości nie idzie o nazwy a o nazwiska. Rację miał i ma Kurski twierdząc: "Ciemny lud to kupi"!
I lud kupuje: Kurskiego, Tuska, Kaczyńskiego, Komorowskiego, ..... etc, etc. Bo spreparowany chytrze system wyborczy wciąż utrzymuje w Polsce poddaństwo, a więc bezwzględną podległość ciemnego luda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto, przynależność J. Kurskiego do wielu partii to zupełnie odrębny temat. Nie było moim zamiarem prześwietlanie całego życiorysu tego polityka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz ten strateg Jacek Kurski jest6 na banicji ze Zbigniewem Ziobro w partii politycznej-Solidarna Polska (SP).
Ciekawe kto go jeszcze szanuje, kto mu wierzy, kto ma go za gościa z charakterem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, czy dla Pana Ireneusza Jacek Kurski jest osobą wiarygodną, ale za takową uważało go kierownictwo Porozumienia Centrum, Ruchu Odbudowy Polski, Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, Ligi Polskich Rodzin oraz Prawa i Sprawiedliwości. I nie wiem, co jest większe, tupet tego człowieka czy naiwność (by nie rzec głupota) tych, którzy darzyli go zaufaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie, jakby nie miał, to by tak nie domagał się zakazu publikacji, tylko poszedłby do sądu i od Urbana dużą sumę odszkodowania wysądził.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy Jacuś ma coś do ukrycia? Ale ma sam gdzie się schować. Piękna leśniczówka wyłudzona za grosze od państwa. Tylko będąc prominentem można znależć w głębokim lesie taką "okazję". Dla przeciętnego zjadacza chleba za bardzo schowana w gęstwinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.